ذوالفقاری:مسائل کردستان تاثیری بر مراسم اربعین نخواهد داشت

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

معاون امنیتی اتتطامی وزارت کشور با اشاره به ناآرامی های اقلیم کردستان گفت: مسائل کردستان تاثیری بر مراسم اربعین نخواهد داشت.

معاون امنیتی اتتطامی وزارت کشور با اشاره به ناآرامی های اقلیم کردستان گفت: مسائل کردستان تاثیری بر مراسم اربعین نخواهد داشت. به گزارش  ایسنا، حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مسائل کردستان عراق می تواند بر مراسم اربعین تاثیر گذار باشد گفت: مسائلی که در اقلیم در حال رخ دادن امیدواریم به زودی حل و فصل شود و باب گفت وگو بین اقلیم و دولت مرکزی باز شود. وی خاطر نشان کرد: باتوجه به منطقه جغرافی اربعین مسائل اقلیم تاثیری ندارد. معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در باره تهدید داعش در روند برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: داعش اخیرا شکست های متعددی در منطقه خورده است اما احتمال می دهیم دست به اقدامات تروریستی بزند. وی ادامه داد: با جلساتی که با مقامات عراقی داشتیم تاکید کردیم که تهدید داعش مورد توجه باشد زیرا ممکن است عناصر آنان بخواهند اعمالی انجام دهند. ذوالفقاری یاد آور شد: سال گذشته یک اقدام تروریستی پس از مراسم اربعین انجام شد، بنابراین تاکید داشتیم امنیت زائرین قبل و بعد مراسم مورد توجه مسؤلین عراق باشد. ذوالفقاری درباره وضعیت مرزها و بسته شدن برخی از آنان گفت: رسما چیزی به نام بسته شدن مرزها نداشته ایم و چون شرایط اقلیم کردستان تا حدودی نا پایدار بود کالاهایی که رانندگان می خواستند به داخل عراق وارد کنند در بازارچه های مرزی تبادل می شد. وی ادامه داد:اما چون از روز گذشته مشکلاتی به وجود آمده احتیاطا توقفی داریم و منتظریم شرایط بهتر شود.

به گزارش  ایسنا، حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مسائل کردستان عراق می تواند بر مراسم اربعین تاثیر گذار باشد گفت: مسائلی که در اقلیم در حال رخ دادن امیدواریم به زودی حل و فصل شود و باب گفت وگو بین اقلیم و دولت مرکزی باز شود.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به منطقه جغرافی اربعین مسائل اقلیم تاثیری ندارد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در باره تهدید داعش در روند برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: داعش اخیرا شکست های متعددی در منطقه خورده است اما احتمال می دهیم دست به اقدامات تروریستی بزند.

وی ادامه داد: با جلساتی که با مقامات عراقی داشتیم تاکید کردیم که تهدید داعش مورد توجه باشد زیرا ممکن است عناصر آنان بخواهند اعمالی انجام دهند.

ذوالفقاری یاد آور شد: سال گذشته یک اقدام تروریستی پس از مراسم اربعین انجام شد، بنابراین تاکید داشتیم امنیت زائرین قبل و بعد مراسم مورد توجه مسؤلین عراق باشد.

ذوالفقاری درباره وضعیت مرزها و بسته شدن برخی از آنان گفت: رسما چیزی به نام بسته شدن مرزها نداشته ایم و چون شرایط اقلیم کردستان تا حدودی نا پایدار بود کالاهایی که رانندگان می خواستند به داخل عراق وارد کنند در بازارچه های مرزی تبادل می شد.

وی ادامه داد:اما چون از روز گذشته مشکلاتی به وجود آمده احتیاطا توقفی داریم و منتظریم شرایط بهتر شود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید