خدمت‌رسانی موکب‌های جنوب آسیا به زوار اربعین

5/5

رضا سیلاوی، عضو شورای استانداری کربلا گفت: امسال برای نخستین بار موکب‌هایی از کشورهای جنوب آسیا در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حضور دارند.

رضا سیلاوی، عضو شورای استانداری کربلا گفت: امسال برای نخستین بار موکب‌هایی از کشورهای جنوب آسیا در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حضور دارند. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «الغد پرس»؛ رضا سیلاوی، عضو شورای استانداری کربلا در این باره گفت: امسال برای نخستین بار، هیئت‌ها و موکب‌هایی از کشورهای جنوب آسیا در مراسم میلیونی اربعین حسینی حضور دارند و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند. وی افزود: امسال همچنین، موکب‌هایی به صورت مجزا از کشورهای انگلیس، آمریکا و آذربایجان به کربلای معلی آمده‌اند تا خدمات خود را در مراسم اربعین حسینی به زائران ارائه دهند. سیلاوی تصریح کرد: استان کربلا آماده پذیرایی از زائران کشورهای مختلف به‌ویژه کشورهای غرب آسیا است و امکانات متعدد و اعطای روادید پس از هماهنگی با سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف برای آنان فراهم شده‌ است. کشورهای منطقه جنوب آسیا شامل افغانستان، هند، پاکستان، بنگلادش، مالدیو، سریلانکا، و نپال است که همگی عضو اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای جنوب آسیا(سارک) هستند. ورودی‌های ویژه برای زائران معلول از سوی دیگر، آستان حسینی از اختصاص ورودی‌ها و راهروهای مخصوص برای افراد معلول و دارای نیازهای خاص که در این مراسم باشکوه اربعین حسینی شرکت می‌کنند، خبر داد. این آستان با توجه به استفاده تعداد زیادی از زائران امام حسین(ع) از صندلی‌های چرخدار و دشواری ورود به بارگاه مقدس حسینی، برخی از ورودی‌های این آستان را برای ورود این افراد تخصیص داده‌ است. یادآور می‌شود، بارگاه مطهر امام حسین(ع) شامل ۱۰ درب است كه از خيابان‌هايی اطراف حرم جهت تشرف زائران به داخل صحن شريف قرار گرفته‌اند. تعداد زياد درب‌های حرم مطهر که با انواع نقش‌های اسلامی، آيات قرآن به خط كوفي و حكاكی روی چوب مزين هستند، به دليل تسهيل در امر زيارت و كاهش ازدحام به ويژه در ايام زيارت‌هاي ميليونی تدارک دیده‌ شده‌ است/

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «الغد پرس»؛ رضا سیلاوی، عضو شورای استانداری کربلا در این باره گفت: امسال برای نخستین بار، هیئت‌ها و موکب‌هایی از کشورهای جنوب آسیا در مراسم میلیونی اربعین حسینی حضور دارند و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: امسال همچنین، موکب‌هایی به صورت مجزا از کشورهای انگلیس، آمریکا و آذربایجان به کربلای معلی آمده‌اند تا خدمات خود را در مراسم اربعین حسینی به زائران ارائه دهند.

سیلاوی تصریح کرد: استان کربلا آماده پذیرایی از زائران کشورهای مختلف به‌ویژه کشورهای غرب آسیا است و امکانات متعدد و اعطای روادید پس از هماهنگی با سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف برای آنان فراهم شده‌ است.

کشورهای منطقه جنوب آسیا شامل افغانستان، هند، پاکستان، بنگلادش، مالدیو، سریلانکا، و نپال است که همگی عضو اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای جنوب آسیا(سارک) هستند.

ورودی‌های ویژه برای زائران معلول
از سوی دیگر، آستان حسینی از اختصاص ورودی‌ها و راهروهای مخصوص برای افراد معلول و دارای نیازهای خاص که در این مراسم باشکوه اربعین حسینی شرکت می‌کنند، خبر داد.

این آستان با توجه به استفاده تعداد زیادی از زائران امام حسین(ع) از صندلی‌های چرخدار و دشواری ورود به بارگاه مقدس حسینی، برخی از ورودی‌های این آستان را برای ورود این افراد تخصیص داده‌ است.

یادآور می‌شود، بارگاه مطهر امام حسین(ع) شامل ۱۰ درب است كه از خيابان‌هايی اطراف حرم جهت تشرف زائران به داخل صحن شريف قرار گرفته‌اند. تعداد زياد درب‌های حرم مطهر که با انواع نقش‌های اسلامی، آيات قرآن به خط كوفي و حكاكی روی چوب مزين هستند، به دليل تسهيل در امر زيارت و كاهش ازدحام به ويژه در ايام زيارت‌هاي ميليونی تدارک دیده‌ شده‌ است/

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید