خدمات بیمه ای برای زائران اربعین

شرکت بیمه ای تعهداتی در خصوص درمان سرپایی، کلینیکی،نقص عضو و فوت انجام می دهد.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

حجت الاسلام صحبت الله رحمانی درباره نام نویسی زائران اربعین در سامانه سماح و تعهدات بیمه ای برای آنها اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی، نام نویسی از زائران اربعین حسینی در سامانه سماح و زیر نظر کمیته ثبت نام و اعزام که به عهده سازمان حج وزیارت است، انجام می گیرد؛ در این سامانه موضوع بیمه و خدمات درمانی هلال احمر نیز وجود دارد.

وی افزود: بیمه یکی از الزاماتی محسوب می شود که خدمات قابل توجهی برای بیمه شدگان به دنبال دارد بنابراین ما نیز توصیه می کنیم که تمامی زائران در زمان ثبت نام در سماح ضمن تکمیل اطلاعات، هزینه های بیمه 15 هزار تومان و خدمات درمانی 7 هزارتومان را واریز کنند.

حجت الاسلام رحمانی تصریح کرد : هزینه بیمه برای زائران اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده اما تعهدات بیمه افزایش یافته است.

وی با اشاره به خدمات بیمه ای برای زائران اربعین گفت: خدمات بیمه ای فقط شامل زائرانی می شود که در سامانه سماح ثبت نام کرده و با گذرنامه معتبر از مرزهای قانونی کشور به عراق عزیمت می کنند و به کشور بازمی گردند.

رحمانی افزود: معیار محاسبه مدت پوشش بیمه‌ای، مهر ورود و خروج اداره گذرنامه نیروی انتظامی کشور در مبادی خروجی و ورودی است و طبق تعهدات ذیل خدمات مناسبی از سوی شرکت بیمه گر صورت می پذیرد.

وی به تعهدات شرکت بیمه گر برای ثبت نام کنندگان در سماح اشاره کرد و گفت: پرداخت هزینه های درمانی، بستری، بیمارستانی، اعمال جراحی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه شدگان تا سقف 275 میلیون ریال معادل 27 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود و پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی هر یک از بیمه شدگان نیز تا سقف 27 میلیون و 500 هزار ریال معادل 2 میلیون و 750 هزار تومان تعیین شده است.

رحمانی افزود: پرداخت غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) هر یک از بیمه شدگان به میزان 400 میلیون ریال معادل 40 میلیون تومان انجام می گیرد.

وی به پرداخت غرامت فوت ناشی از حوادث اشاره کرد و گفت: پرداخت غرامت ناشی از فوت بر اثر حوادث نیز به میزان مبلغ 2 میلیارد و 400 میلیون ریال معادل 240 میلیون تومان انجام می گیرد

وی افزود: پرداخت غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث برای هر یک از بیمه شدگان نیز تا سقف 2 میلیارد و 400 میلیون ریال معادل 240 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

رحمانی افزود: طبق تعهدات شرکت بیمه ای پرداخت خسارت مستلزم مدارک لازم خواهد بود و در صورت ایجاد هرگونه خسارت برای هر یک از بیمه شدگان مربوط به حداکثر ظرف مدت 90 روز از تاریخ وقوع حادثه می‌بایست به بیمه گر اعلام شود و متعاقب آن مدارک و مستندات ارسال شود.

وی در پایان توصیه کرد که زائران اربعین امسال ضمن نام نویسی در سماح از خدمات بیمه ای و درمانی با حداقل هزینه ها، بهره بگیرند

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید