حقوق بشر غربی در خدمت ظالم و مظلوم‌کش است.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
5/5

خطیب موقت نماز جمعه تهران،با اشاره به اهمیت مراسم اربعین حسینی، گفت: مراسم اربعین ظرفیت‌های فراوانی دارد؛ باید عوامل این حرکت عظیم به صورت هدفدار نسبت به استکبار و انحراف از اسلام ناب حساسیت داشته باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: انسان باید مدیریت خشم داشته باشد و سعی کند عصبانی نشود و اگر شد کظم غیظ کند.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: بعد از جریان کربلا هیچ حادثه‌ای به اندازه دوران دفاع مقدس پربار و سازنده و اثرگذار در تاریخ نبوده است و یک نقطه عطف است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: در دوران دفاع مقدس همه دنیا و قاورن‌های منطقه با تمام تجهیزات به تجاوز علیه یک کشور تازه انقلاب کرده پرداختند و در بدترین وضعیت اقتصادی، ما هشت سال جنگیدیم.

وی افزود: اگر امروز یمن پنج سال است که علیه تجاوز ائتلاف سعودی، مقاومت می‌کند به این سبب است که مولود دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی بیان داشت:در دوران دفاع مقدس تاریخ تکرار شد و تربیت شدگان راه عاشورا، هشت سال در بدترین شرایط با همه قدرت‌های جهانی و مستکبرین دست و پنجه نرم کردند.

وی افزود: در دوران قاجار و پهلوی و در 200 سال قبل از انقلاب اسلامی، ایران هرگاه مورد تجاوز بیگانگان قرار می‌گرفت بخشی از خاک خود را از دست می‌داد؛ حتی رژیم پهلوی بحرین را بدون جنگ از ایران جدا کرد؛ اما در دوران دفاع مقدس، تربیت شدگان راه امام حسین(ع) هشت سال رویاروی قدرت‌های غربی و شرقی ایستادند و حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی‌مان را به دشمن ندادند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، اظهار داشت: نقش ولایت با سایر مدیریت‌ها متفاوت است؛ «ولی» فردی است که کلام و حکمش، کلام و حکم خداوند است؛ در دوران دفاع مقدس، بیانات و دستورات امام راحل، از زبان این رهبر الهی خارج می‌شد اما در واقع لسان‌الله بود. امروز هم در جنگ نرم و سایر نبردها پیروزی‌های معجزه‌آسا را می‌بینیم که همه آنها در گروی مدیریتی است که نفسانیتی ندارد و با همه وجود در اختیار خداست.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، ما موشک نداشتیم و حتی برای سیم خاردار گیر بودیم اما دلهای رزمندگان ما پر از یقین بود و وعده خدا را باور داشتیم. رزمندگان ما متعبد و ولایتمدار بودند و شبها دلی با خدا داشتند و روزها اسلحه به دست با دشمنان پیکار می‌کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به اهمیت مراسم اربعین حسینی، گفت: مراسم اربعین ظرفیت‌های فراوانی دارد؛ باید عوامل این حرکت عظیم به صورت هدفدار نسبت به استکبار و انحراف از اسلام ناب حساسیت داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حقوق بشر غربی بی‌محتوا در خدمت ظالم و مظلوم کش است؛ مردم کشمیر، شیخ زکزاکی در نیجریه، شیعیان بحرین و عربستان، بیشترین ظلم‌ها را ناحیه مستکبرین تحمل می‌کنند اما مجامع حقوق بشری اقدامی برای رفع این ظلم‌ها نمی‌کنند؛ باید برای این مظلومین دعا کرد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید