جمع‌آوری ۵۴۶ تن پسماند خشک و تر در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی(ع)

5/5

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جمع‌آوری ۵۴۶ تن پسماند در مسیر ۱۰ کیلومتری جاماندگان اربعین حسینی(ع) خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شادی مالکی درباره آمار تولید پسماند در روز گذشته اظهار کرد: از صبح روز گذشته تا پایان مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین، 546 تن پسماند مربوط به این مراسم جمع‌آوری شد.

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه روزهای معمولی 5 هزار تا 5 هزار و 200 تن پسماند از سطح شهر جمع‌آوری می‌شود، افزود: روز گذشته علاوه بر جمع‌آوری پسماندهای شهری، 546 تن پسماند از محور 10 کیلومتری راهپیمایی جاماندگان اربعین جمع‌آوری شد.

وی در پایان سخنان خود عنوان ‌کرد: از ابتدای جمع‌آوری تلاش شد که پسماند تر و خشک به صورت مجزا جمع‌آوری شوند. در مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی (از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)) 336 تن پسماند خشک و 210 تن پسماند تر جمع‌آوری شد.

پاکسازی مسیر راهپیمایی توسط 80 نیروی پاکبان منطقه 15

سید مهدی صباغ شهردار منطقه 15 نیز در این باره گفت: پهنه تحویلی منطقه 15 از میدان حرم تا ورودی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بود که با تلاش‌های 80 نیروی انسانی از ادارات خدمات شهری و مدیریت پسماند و بهره‌گیری از 20دستگاه ماشین‌آلات، استقرار 40 مخزن سیار 120 لیتری بازیافت در محوطه خیابان حرم و 6 نفر کارشناس آموزش و اطلاع‌رسانی از ساعت 4 صبح تا 10 شب همزمان با آغاز تا پایان مراسم با جمع‌آوری 3 تن پسماند پاکسازی شد.

شهردار منطقه 15 به اقدامات و تمهیدات سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی(+ 137) منطقه اشاره کرد و گفت: بازدید میدانی همکاران این حوزه از تمامی طول مسیر راهپیمایی و شناسایی و رفع تمام نقاط حادثه خیز نظیر بهسازی گاردریل، انهار و آسفالت و …، آماده‌سازی تمامی معابر منتهی به مسیر اصلی با استقرار نیوجرسی با همکاری نیروی انتظامی پیش از آغاز مراسم، استقرار 2 اکیپ 6 نفری همراه با دو دستگاه ماشین از صبح روز اربعین تا پایان مراسم راهپیمایی و انجام نظرسنجی الکترونیکی از شهروندان با هدف کسب بازخورد از موضوعات نگهداشت شهر، ترافیکی و خدمات‌رسانی مدیریت شهری در راهپیمایی بزرگ جاماندگان اربعین حسینی به زائرین از جمله این اقدامات بود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید