جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) در شهرستان آران و بیدگل تشکیل شد

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) این شهرستان با حضور فرماندار و امام جمعه آران و بیدگل،امام جمعه ابوزیدآباد،نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان اصفهان، مسئولان ادارات و رؤسای موکبهای این شهرستان در سالن چهارم دی فرمانداری تشکیل شد.

جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) این شهرستان با حضور فرماندار و امام جمعه آران و بیدگل،امام جمعه ابوزیدآباد،نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان اصفهان، مسئولان ادارات و رؤسای موکبهای این شهرستان در سالن چهارم دی فرمانداری تشکیل شد. به گزارش آران و بیدگل نیوز، ابوالفضل معینی نژاد فرماندار آران و بیدگل در این جلسه ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان ، پیاده روی اربعین حسینی در کربلا را سمبل وحدت و ولایتمداری عنوان نمود و اظهار داشت: این راهپیمایی، بزرگترین حرکت خودجوش مذهبی و سیاسی جهان اسلام است که عظمت اسلام و پیام عاشورا را به جهانیان اعلام می کند. رئیس ستاد اربعین در شهرستان آران و بیدگل به کمیته های ۵ گانه امنیتی و انتظامی،فرهنگی ،آموزش و اطلاع رسانی، اعزام،جذب مشارکتهای مردمی و بهداشت و درمان با دبیری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اشاره کرد و خواستار تعامل مطلوب موکب ها با این کمیته ها در برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم شد. فرماندار اظهار داشت: ۱۱ موکب فعال و دارای مجوز و ۲ موکب در حال اخذ مجوز از شهرستان آران و بیدگل برای خدمت رسانی به زائرین حسینی(ع) در عتبات عالیات و مراسم اربعین حسینی(ع) فعالیت خواهند داشت. آیت الله حسن مفرح زاده امام جمعه شهرابوزیدآباد،زیارت اربعین را کنگره عظیم شیعه خواند و اظهار داشت:مراسم اربعین دارای دو بعد مذهبی و سیاسی است که شیعیان جهان ،تشیع اسلام ناب محمدی (ص) به امامت امام حسین (ع) را به همه نشان می دهند. وی خیل عظیم عاشقان حسینی در مراسم اربعین را عاملی برای وحشت دشمنان اسلام ذکر کرد و افزود: زیارت اربعین در ترویج بیداری اسلامی منطقه و فرهنگ تشیع نقش خواهد داشت و هرکس هر قدمی در این خصوص بردارد دارای اجر و پاداش است. حجت الاسلام فقیهی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان اصفهان نیز در این جلسه ،مراسم عزاداری مردم این شهرستان رابا شکوه و مثال زدنی دانست و گفت:خروش مردم ولایی و متدین شهرستان آران و بیدگل در مراسمات دینی و مذهبی در استان اصفهان نمونه است . وی اربعین را مختص به حضرت سیدالشهداء (ع) ذکر و خاطرنشان کرد: اولین امامی که در عالم هستی برایش اقامه عزا شد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است . حجت الاسلام فقیهی ادامه داد: دو الگوی حیاتی و مهم قیام امام حسین (ع) در کربلا نماز و امر به معروف و نهی از منکر بود که این دو مهم باید در جهان اسلام فرهنگ سازی شود. در ادامه این جلسه آیت الله سید محمد موسوی ،امام جمعه آران و بیدگل اظهار داشت:کنگره عظیم اربعین حسینی(ع) نمایش عظیم سیاسی و اجتماعی اقتدار شیعه است. وی تاکید نمود: مراسم اربعین ،خروش برخاسته از مسلمانان بخصوص شیعه است که می تواند در پیچ تاریخی آخرالزمان موثر باشد . آیت الله موسوی تصریح کرد: این اربعین ،جریانی است که قرار است تمام تاریخ را متحول کند و رسانه ای فوق همه رسانه هاست. وی زیارت امام حسین(ع) و پذیرایی از زائرین سیدالشهداء را توفیقاتی برای موکب داران ذکر کرد و افزود: تبیین پیامهای عاشورا و ساماندهی فرهنگی در مراسم پیاده روی اربعین مد نظر مسئولان قرار گیرد.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، ابوالفضل معینی نژاد فرماندار آران و بیدگل در این جلسه ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان ، پیاده روی اربعین حسینی در کربلا را سمبل وحدت و ولایتمداری عنوان نمود و اظهار داشت: این راهپیمایی، بزرگترین حرکت خودجوش مذهبی و سیاسی جهان اسلام است که عظمت اسلام و پیام عاشورا را به جهانیان اعلام می کند.

رئیس ستاد اربعین در شهرستان آران و بیدگل به کمیته های ۵ گانه امنیتی و انتظامی،فرهنگی ،آموزش و اطلاع رسانی، اعزام،جذب مشارکتهای مردمی و بهداشت و درمان با دبیری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اشاره کرد و خواستار تعامل مطلوب موکب ها با این کمیته ها در برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم شد.

فرماندار اظهار داشت: ۱۱ موکب فعال و دارای مجوز و ۲ موکب در حال اخذ مجوز از شهرستان آران و بیدگل برای خدمت رسانی به زائرین حسینی(ع) در عتبات عالیات و مراسم اربعین حسینی(ع) فعالیت خواهند داشت.

آیت الله حسن مفرح زاده امام جمعه شهرابوزیدآباد،زیارت اربعین را کنگره عظیم شیعه خواند و اظهار داشت:مراسم اربعین دارای دو بعد مذهبی و سیاسی است که شیعیان جهان ،تشیع اسلام ناب محمدی (ص) به امامت امام حسین (ع) را به همه نشان می دهند.

وی خیل عظیم عاشقان حسینی در مراسم اربعین را عاملی برای وحشت دشمنان اسلام ذکر کرد و افزود: زیارت اربعین در ترویج بیداری اسلامی منطقه و فرهنگ تشیع نقش خواهد داشت و هرکس هر قدمی در این خصوص بردارد دارای اجر و پاداش است.

حجت الاسلام فقیهی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان اصفهان نیز در این جلسه ،مراسم عزاداری مردم این شهرستان رابا شکوه و مثال زدنی دانست و گفت:خروش مردم ولایی و متدین شهرستان آران و بیدگل در مراسمات دینی و مذهبی در استان اصفهان نمونه است .

وی اربعین را مختص به حضرت سیدالشهداء (ع) ذکر و خاطرنشان کرد: اولین امامی که در عالم هستی برایش اقامه عزا شد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است .

حجت الاسلام فقیهی ادامه داد: دو الگوی حیاتی و مهم قیام امام حسین (ع) در کربلا نماز و امر به معروف و نهی از منکر بود که این دو مهم باید در جهان اسلام فرهنگ سازی شود.

در ادامه این جلسه آیت الله سید محمد موسوی ،امام جمعه آران و بیدگل اظهار داشت:کنگره عظیم اربعین حسینی(ع) نمایش عظیم سیاسی و اجتماعی اقتدار شیعه است.

وی تاکید نمود: مراسم اربعین ،خروش برخاسته از مسلمانان بخصوص شیعه است که می تواند در پیچ تاریخی آخرالزمان موثر باشد .

آیت الله موسوی تصریح کرد: این اربعین ،جریانی است که قرار است تمام تاریخ را متحول کند و رسانه ای فوق همه رسانه هاست.
وی زیارت امام حسین(ع) و پذیرایی از زائرین سیدالشهداء را توفیقاتی برای موکب داران ذکر کرد و افزود: تبیین پیامهای عاشورا و ساماندهی فرهنگی در مراسم پیاده روی اربعین مد نظر مسئولان قرار گیرد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید