ثبت نام زائران اربعین یزد ۲۰ درصد افزایش یافت

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

مدیرحج و زیارت استان یزد از ثبت نام ۱۸۰ هزار و ۸۰۰ نفر از یزد در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرحج و زیارت استان یزد از ثبت نام ۱۸۰ هزار و ۸۰۰ نفر از یزد در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش یافته است. علی اصغر شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با بیان اینکه مردم استان یزد امسال استقبال شایانی در اربعین حسینی دارند اظهار داشت: این میزان ثبت نام در سامانه(سماح) samah.haj.ir در قالب 2 هزار و 570 گروه است. وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 30 هزار نفر در اربعین حسینی ثبت نام کنند افزود: برخورداری از پوشش بیمه‌ای کامل، ارایه خدمات پزشکی و کاهش معطلی در مرزهای کشور برای عزیمت به عراق از جمله مزایای ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح است. این مسئول با بیان اینکه برای رفاه حال زایران، روادید زائران اربعین حسینی در مرکز استان صادر می‌شود افزود: تاکنون برای هشت هزار و 300 نفر از زئران ویزا صادر شده است و روند صدور ویزا با سرعت انجام می‌شود. شریفی با بیان اینکه ورود و خروج زائران یزدی از شهرهای مرزی چزابه است افزود: استقرار موکب‌های ایرانی در مسیر عبور زائران اربعین با ستاد بازسازی عتبات عالیات است. وی تصریح کرد: هنگام خروج از مرز همراه داشتن گذرنامه و اخذ روادید عراق الزامی است، ورود و خروج زائران یزدی از گذرگاه مرزی چزابه تعیین شده و استقرار موکب‌های ایرانی در مسیر عبور زایران با ستاد بازسازی عتبات عالیات است. مدیر حج و زیارت استان یزد تاکید کرد: کسانی که می‌خواهند در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند باید تنها از طریق سامانه سماح ثبت نام کنند و اعتبار گذرنامه برای زائران از شش ماه به سه ماه کاهش یافته است. شریفی با بیان اینکه در اربعین سال گذشته افزون بر 27 هزار نفر از استان یزد در قالب چهار هزار و 961 گروه به عتبات عراق اعزام شدند خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال 9 هزار و 565 زائر در قالب 172 کاروان که 141 کاروان به صورت هوائی و 19 زمینی از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

علی اصغر شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با بیان اینکه مردم استان یزد امسال استقبال شایانی در اربعین حسینی دارند اظهار داشت: این میزان ثبت نام در سامانه(سماح) samah.haj.ir در قالب 2 هزار و 570 گروه است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 30 هزار نفر در اربعین حسینی ثبت نام کنند افزود: برخورداری از پوشش بیمه‌ای کامل، ارایه خدمات پزشکی و کاهش معطلی در مرزهای کشور برای عزیمت به عراق از جمله مزایای ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح است.

این مسئول با بیان اینکه برای رفاه حال زایران، روادید زائران اربعین حسینی در مرکز استان صادر می‌شود افزود: تاکنون برای هشت هزار و 300 نفر از زئران ویزا صادر شده است و روند صدور ویزا با سرعت انجام می‌شود.

شریفی با بیان اینکه ورود و خروج زائران یزدی از شهرهای مرزی چزابه است افزود: استقرار موکب‌های ایرانی در مسیر عبور زائران اربعین با ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

وی تصریح کرد: هنگام خروج از مرز همراه داشتن گذرنامه و اخذ روادید عراق الزامی است، ورود و خروج زائران یزدی از گذرگاه مرزی چزابه تعیین شده و استقرار موکب‌های ایرانی در مسیر عبور زایران با ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

مدیر حج و زیارت استان یزد تاکید کرد: کسانی که می‌خواهند در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند باید تنها از طریق سامانه سماح ثبت نام کنند و اعتبار گذرنامه برای زائران از شش ماه به سه ماه کاهش یافته است.

شریفی با بیان اینکه در اربعین سال گذشته افزون بر 27 هزار نفر از استان یزد در قالب چهار هزار و 961 گروه به عتبات عراق اعزام شدند خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال 9 هزار و 565 زائر در قالب 172 کاروان که 141 کاروان به صورت هوائی و 19 زمینی از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید