ثبت‌نام قاریان و گروه‌های تواشیح در کاروان نور اربعین آغاز شد

فراخوان ثبت‌نام قاریان وگروه‌های تواشیح در کاروان نوراعزامی به عتبات در ایام اربعین اعلام شد. علاقه‌مندان تا ۲۴ شهریور ماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

به گزارش ستاد راهنمای زائر، سید محمد موجانی، دبیر کارگروه فعالیت‌های قرآنی ستاد مرکزی اربعین در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آغاز فراخوان و ثبت نام قاریان و گروه‌های تواشیح اعزامی به اربعین حسینی (ع) گفت: یکی از فعالیت‌های موفق ستاد مرکزی اربعین حسینی در مراسم پیاده‌روی اربعین عظیم حسینی در چند سال اخیر، اجرای برنامه‌های قرآنی بوده است.

وی ادامه داد: همانند سنوات گذشته امسال هم اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سایر نهادها و دستگاه‌های قرآنی کشور تحت عنوان «کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین» مسئولیت سازماندهی و اجرای برنامه‌های قرآنی در این رویداد عظیم معنوی در کشور عراق را بر عهده دارد و در اربعین سال جاری مقرر شده کاروان نور متشکل از استادان، قاریان و گروه‌های تواشیح ممتاز کشورمان به این مأموریت قرآنی اعزام شوند.

موجانی با تاکید بر اینکه قاریان و گروه‌های تواشیح علاقه مند زودتر اقدام نمایند، اظهار داشت: به موجب این فراخوان، قاریان ممتاز سراسر کشور می‌توانند، از امروز، لغایت ۲۴ شهریور ماه در صورت تمایل و دارا بودن شرایط زیر نسبت به ثبت نام و اعلام آمادگی در پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور به نشانی www.etghan.ir اقدام کنند.

دبیر کارگروه قرآنی اربعین تصریح کرد: بدیهی است، صرف دارا بودن شرایط ذیل به معنای عضویت قطعی قاری محترم در کاروان نور نیست و با توجه به محدودیت‌های موجود به ناچار تعداد مشخصی از متقاضیان عزیز با در نظر گرفتن اولویت انتخاب، جهت حضور در این کاروان دعوت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه فراخوان ثبت نام گروه‌های تواشیح از بین گروه‌های ممتاز کشور که دارای شرایط ذیل می‌باشند، به صورت مجزا صورت خواهد گرفت، گفت: سن بالای ۱۸ سال، قاری ممتاز کشوری یا حداقل قاری ممتاز در سطح استان، تأیید سطح فنی قاری توسط یک نفر از اساتید برجسته کشور، دارا بودن روحیه همکاری و تحمل شرایط سختی که ناشی از کمبود امکانات در این سفر می‌باشد، عدم عضویت در کاروان نور در سال‌های گذشته، حضور تمام وقت در ایام اعزام کاروان نور (۸ الی ۲۲ صفر ۱۴۴۰)، داشتن پاسپورت به حداقل ۶ ماه اعتبار از شرایط قاریان و گروه‌های تواشیح متقاضی می‌باشد.

گفتنی است؛ اسامی کاروان نور جمهوری اسلامی اعزامی به کربلای معلی، هفته اول مهرماه و پس از بررسی نتایج ثبت نام در فراخوان یاد شده، اعلام خواهد شد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید