تونل قلاجه برای اربعین زير بار ترافيک می‌رود

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

 مدیرکل راه و شهرسازي استان ایلام از زير بار ترافيک رفتن تونل ۲ هزار و ۵۰۰ متري قلاجه در روزهاي آينده خبر داد و گفت: بهره‌برادري از اين تونل، ۱۲ كيلومتر گردنه برف‌گیر قلاجه بين استان‌های ايلام و كرمانشاه را حذف خواهد كرد.

مدیرکل راه و شهرسازي استان ایلام از زير بار ترافيک رفتن تونل ۲ هزار و ۵۰۰ متري قلاجه در روزهاي آينده خبر داد و گفت: بهره‌برادري از اين تونل، ۱۲ كيلومتر گردنه برف‌گیر قلاجه بين استان‌های ايلام و كرمانشاه را حذف خواهد كرد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان ایلام، سید کمال‌الدین میرجعفریان، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، اظهار کرد: تونل قلاجه يكي از پروژه‌های بزرگ ملي در استان ايلام محسوب می‌شود كه با بهره‌برداری از آن تردد بين استان‌های ايلام و كرمانشاه تسهيل شده و در ايام اربعين حسيني(ع) نقش مهمي در تفكيک ترافيک جاده‌های استان ايفا خواهد كرد. وی با بیان اینکه طول اين تونل ۲۵۰۰ متر است و براي احداث آن تاکنون بالغ ‌بر ۳۵ ميليارد تومان هزينه شده است، اضافه كرد: اين مبلغ غير از هزینه‌هایی است كه براي اجراي تهويه و روشنايي هزينه خواهد شد. مديركل راه و شهرسازی استان ایلام افزود: با زير ترافيک رفتن اين تونل ۱۲ كيلومتر گردنه برف‌گیر و ارتفاع مه گير قلاجه حذف خواهد شد و از نظر زمان سير و مصرف سوخت و استهلاك وسايل نقليه صرفه‌جویی قابل ‌توجهی خواهيم داشت.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان ایلام، سید کمال‌الدین میرجعفریان، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، اظهار کرد: تونل قلاجه يكي از پروژه‌های بزرگ ملي در استان ايلام محسوب می‌شود كه با بهره‌برداری از آن تردد بين استان‌های ايلام و كرمانشاه تسهيل شده و در ايام اربعين حسيني(ع) نقش مهمي در تفكيک ترافيک جاده‌های استان ايفا خواهد كرد.
وی با بیان اینکه طول اين تونل ۲۵۰۰ متر است و براي احداث آن تاکنون بالغ ‌بر ۳۵ ميليارد تومان هزينه شده است، اضافه كرد: اين مبلغ غير از هزینه‌هایی است كه براي اجراي تهويه و روشنايي هزينه خواهد شد.
مديركل راه و شهرسازی استان ایلام افزود: با زير ترافيک رفتن اين تونل ۱۲ كيلومتر گردنه برف‌گیر و ارتفاع مه گير قلاجه حذف خواهد شد و از نظر زمان سير و مصرف سوخت و استهلاك وسايل نقليه صرفه‌جویی قابل ‌توجهی خواهيم داشت.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید