تولیت آستان قدس رضوی:تفکر مبارزه با استکبار از جلوه‌های اربعین است.

اربعین جلوه‌های باشکوه و زیبایی دارد، یکی از آن‌ها رنگ خدایی گرفتن است. از بین رفتن مرزهای میزبان و میهمانی دیگر جلوه این حرکت است
5/5

تولیت آستان قدس رضوی حرکت اربعین را اوج گرفتن تفکر مبارزه با استکبار برشمرد و گفت: امروز فکر مبارزه و جهاد توسعه یافته که این از برکات اربعین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی، در همایش تکریم خادمین اربعین حسینی(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی ضمن بیان خیر مقدم به میهمانان عراقی و سایر شرکت کنندگان در همایش گفت: برای من به‌عنوان خادم کوچک آستان مقدس امام رضا(ع) موجب افتخار است که میزبان شما عزیزان از کشور عراق، شیعیان و برادران اهل سنت و مسیحی باشم.

وی افزود: موضوع مورد توجه در قیام امام حسین(ع)، فلسفه فداکاری است، حجت خدا خون خود را نثار کرد تا مردم را از جهالت و ظلمات نجات دهد و مردم را از سرگردانی رهایی ببخشد از طرفی محبت اهل بیت عصمت و طهارت رمز قرب به سوی خداوند باری تعالی است و موجب کسب رضوان و خشنودی خدا می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در خصوص بهای بهشت که اعتقاد به لااله الا الله یعنی کلمه توحید است افزود: کلمه لا اله الا الله بهای بهشت است؛ به شرط آن که از روی اخلاص بیان شود.

وی در تشریح اخلاص واقعی بیان کرد: اخلاص در واقع عمل به دستورات و محبت اهل بیت(ع) را شامل می شود و قسمت اعظم بهشت به اخلاص است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان این که ما با همه وجود و اخلاص، خدا را شاکریم که محبت اهل بیت(ع) در قلوب ما جاری شده است، عنوان کرد: راهپیمایی باشکوه و با عظمت در اربعین حسینی(ع) جلوه و تجلی محبت اهل بیت(ع) در دل مردم است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: اربعین جلوه‌های باشکوه و زیبایی دارد، یکی از آن‌ها رنگ خدایی گرفتن است. از بین رفتن مرزهای میزبان و میهمانی دیگر جلوه این حرکت است و در این ایام اربعین حتی صاحب‌خانه‌ها خود میهمان امام حسین(ع) هستند.

حجت‌الاسلام مروی خاطرنشان کرد: اربعین رنگین کمان همه اقوام، مذاهب و ادیان مختلف با هر سن، ملیت و موقعیتی است که همه این‌ها در کشتی نجات حسین(ع) به آرامش می‌رسند، چرا که حسین(ع) راه هدایت و کشتی نجات است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: جلوه دیگر اربعین اوج گرفتن تفکر مبارزه در راه اسلام است. امروز فکر مبارزه و جهاد توسعه یافته که این از برکات اربعین است.

وی اظهار کرد: امروز به برکت قیام امام حسین(ع) روح مبارزه و مجاهدت در راه خدا و روح آمادگی برای شهادت و جانبازی برای کلمه الله و اسلام به نحو گسترده ای رو به افزایش است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی جلوه دیگر اربعین را توجه به کانون قرآنی یعنی امامت و ولایت برشمرد و گفت: برای همین امر مهم امامت و ولایت است که ما بغض و کینه استکبار را مشاهده می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: اگر حادثه کوچکی در کشور اسلامی ایجاد شود، رسانه‌های جهانی به انعکاس آن می‌پردازند که بگویند ناامنی و کشتار در مجامع اسلامی وجود دارد، اما این پدیده که ده‌ها میلیون آدم از ملیت و سنین مختلف در پیاده‌روی اربعین حضور دارند در اخبار و رسانه‌های آن‌ها منعکس نمی‌شود.

وی ادامه داد: دشمن سعی می‌کند نگذارد مردم این حرکت را ببینید اما نمی‌توانند، همانگونه که یزیدیان نتوانستند مانع از رسیدن صدای امام به جهانیان شوند، امروز هم یزیدیان زمان نمی‌توانند این حرکت را خاموش کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی بیان کرد: دشمنان از این حرکت در هراس هستند و در همه زمان‌ها از این استفاده می‌کنند تا نگذارند بین کشورهای اسلامی وحدت به‌وجود آید، چون می‌دانند اگر جهان اسلام بر محورهای آرمان، اسلام و نهج البلاغه در اتحاد و وحدت قرار گیرد دیگر جایی برای مستکبرین در کشورهای اسلامی وجود ندارد.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن تشکر از میهمان نوازی مردم عراق گفت: امروز «لبیک یا حسین(ع)» یعنی در مقابل یزیدیان زمان ایستاده‌ایم، یعنی این که اتحاد، همدلی و وحدت بین همه مسلمان و مذاهب وجود دارد. لبیک یا حسین(ع) یعنی برخورد ذلیلانه با مستکبرین در کشور عراق و به حق میهمان‌نوازی عراق و همکاری دولتمردان زمینه برخورد با مستکبرین را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی ادامه داد: گرچه مردم و دولت عراق این خدمات گسترده و بی‌نظیر را فقط برای عشق به اباعبدالله(ع) انجام می‌دهند، اما امت اسلام خدمات بیشتری به مردم و زائران ارائه کردند.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: در این حرکت عظیم جهانی، مقام معظم رهبری، مردم قدرشناس ایران و دولت ایران نیز همه قدردان مردم و دولت عراق هستند.

وی با اشاره به نزدیک شدن دهه پایانی صفر و فرا رسیدن ایام شهادت امام رضا(ع) اعلام کرد: ما برای پذیرایی از میلیون‌ها زائر آماده می‌شویم و در ایام شهادت ثامن الحجج از همه امکانات و استعدادهایی که داریم برای پذیرایی از زائران ایرانی، خارجی و عراقی آماده هستیم

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید