توصیه‌های حاج قاسم به عزاداران ‌مجالس حضرت زهرا (س)‌

حاج قاسم با تاکید بر برگزاری جلسات عزاداری برای حضرت زهرا(س) گفت: اینجا نشستید ذکری بگویید، همان طور که نشستید و آرام آرام گوش می‌دهید ذکری را نذر کنید؛ برای یک چیزی، برای گرفتاری خودتان.
5/5

به گزارش ستاد راهنمای زائر به نقل از تسنیم، سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید زیادی به برگزاری جلسات عزاداری حضرت فاطمه (س) داشت به طوری که منزل شخصی خود در کرمان را وقف عزاداری و ترویج سیره و .. آن حضرت کرده بود.

این سردار بزرگ جهان اسلام برای برگزاری جلسات اهل بیت (ع) اهتمام ویژه‌ای داشت به طوری که شخصا در این جلسات حضور پیدا می‌کرد، مقابل درب ورودی بیت‌الزهرا (س) می‌ایستاد، به عزاداران خوش‌آمد می‌گفت و …

توصیه‌های صمیمی و پدرانه حاج قاسم در باب آداب حضور عزاداران در جلسات عزاداری از زبان این شهید بزرگوار شنیدنی است.

هنوز صدای حاج قاسم در مراسم فاطمیه سال گذشته در کرمان و در بیت‌الزهرا (س) در گوشم است، حاجی شروع به سخنرانی کرد ناخودآگاه صدایش را ضبط کردم، هر چند وقت یکبار گوش می‌دادم و این روز‌ها که نیست هر روز.

حاج قاسم سال گذشته در توصیه به عزاداران فاطمی در بیت‌الزهرا (س) کرمان این گونه گفت: مجلس حضرت زهرا (س) جای عمه چطوره؟ عمو چطوره؟ همسایه چکار کرده؟ چی‌چی خریدی؟ نیست.

مجلس حضرت زهرا (س) است.

باید به آن دقت کرد، باید احترام کرد، باید توجه کرد؛ همان جا که نشستی.

همه اصرار من در برگزاری این مجلس این است که مجلس عبادت و عبودیت باشد.

به همین دلیل باید به نماز اول وقت در این جلسات توجه شود، به همه موضوعاتی که در آن گفته می‌شود توجه شود.

من حریصم.

من آنجا می‌نشینم و گوش می‌دهم.

اینجا نشستید ذکری بگویید، همان طور که نشستید و آرام آرام گوش می‌دهید ذکری را نذر کنید؛ برای یک چیزی، برای گرفتاری خودتان.

اما حرف‌هایی که مربوط به جلسه عزادار حضرت زهرا (س) نیست، مربوط به مجلس و جلسه عبادت نیست، نباید در این جلسه گفته شود. بگذارید برای وقت دیگری.

از این جلسه که بیرون رفتید وقت فراوان است، تماس بگیرید با همدیگر صحبت کنید، حرف بزنید، احوال‌پرسی کنید. هم مستحب است هم لازم و ضروری.

اما نه در این جلسه.

این جلسه، جلسه گوش دادن است.

این جلسه، جلسه توجه کردن، تفکر کردن و ذکر گفتن است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید