توزیع خرمای بین‌الحرمین بین زائران

در بین الحرمین ۵۶ اصله درخت نخل کاشته شده است که در دهه اول محرم بیش از ۶۰۰ کیلو از خرماهای بین‌الحرمین بین زوار توزیع شده است.
5/5

در بین‌الحرمین درخت‌های نخل به همت خادمان حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) کاشته شده است و هر ساله این درختان بیش از ۵ هزار کیلو خرما می‌دهند.

تعداد درختان نخل کاشته شده در باغچه‌های بین‌الحرمین ۵۶ اصله نخل است که دلالت بر عمر شریف امام حسین (ع) دارد. این درخت‌ها در چهار جهت قرار گرفته و در هر جهت ۱۴ نخل کاشته شده است که دلالت بر ۱۴ معصوم (ع) دارد و مساحت کلی آن به ۱۵۰ متر مربع می‌رسد.

با توجه به اینکه درخت‌های نخل در بین‌الحرمین علاوه بر قرارگیری در قطعه‌ای از بهشت از آب موجود در حرم‌ها و حتی سرداب تغذیه می‌کنند، در بین زوار جایگاه خاصی دارند.

به همین دلیل خدام حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) خرما‌های درخت‌های نخل موجود در بین‌الحرمین را چیده و بین زوار به عنوان تبریک توزیع می‌کنند. بخشی را نیز در اختیار کارخانجات عتبات قرار می‌دهند تا در بسته‌بندی مناسب تهیه و بین زوار توزیع کرده و حتی به عنوان تبرک به میهمان‌های عتبات اهدا کنند.

به گفته متولیان حرم، امسال تاکنون بیش از ۲ هزار کیلو خرما از درخت‌های نخل بین‌الحرمین چیده شده که ۶۰۰ کیلو از آن در دهه اول محرم توزیع شده است. سال گذشته بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ کیلو خرما از درختان نخل بین‌الحرمین بین زوار توزیع شد./ فارس

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید