تشدید پوشش مرزها با هدف جلوگیری از نفوذ عناصر تروریستی در ایام اربعین

5/5

فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در ایام‌ تردد زائران اربعین حسینی تشدید پوشش مرزها به منظور جلوگیری از هر گونه نفوذ عناصر تروریستی و ضد انقلاب به داخل کشور شده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در ایام‌ تردد زائران اربعین حسینی تشدید پوشش مرزها به منظور جلوگیری از هر گونه نفوذ عناصر تروریستی و ضد انقلاب به داخل کشور شده است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت از اعلام شامگاه سه شنبه روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیرسرتیپ ستاد محمد محمودی با اعلام اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران در سازماندهی ستاد مرکزی اربعین حسینی در منطقه غرب و جنوب غرب کشور، افزود: احداث موکب ها در محورهای خسروی و مهران در غرب کشور، چزابه و شلمچه در جنوب غرب کشور، سازماندهی قرارگاه های اربعین حسینی نیروها و قرارگاه پدافند هوایی ارتش در مرکز و همچنین در مناطق جنوب و غرب کشور به منظور ارائه خدمات اسکان، پذیرایی، درمانی و بهداشتی، فرهنگی به زائرین اربعین حسینی صورت پذیرفته است. وی اعلام کرد: حضور و بازدید فرماندهان و مسئولان ارتش از مراحل احداث موکب ها، بیمارستان ها توسط یکان های تابعه ارتش در مناطق مرزی غرب و جنوب غرب کشور به منظور خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی از دیگر اقدامات این ستاد است. رئیس ستاد اربعین ارتش در ادامه با اشاره به برپایی سامانه های بیمارستان صحرایی اداره بهداشت و درمان نیروهای تابعه ارتش گفت: بیمارستان صحرایی نیروی زمینی در مهران، چزابه و خسروی ونیروی هوایی در فرودگاه ایلام و نیروی دریایی در پایانه مرزی شلمچه برپا شد که تاکنون خدمات مورد نیاز را به زائران ارائه کرده است. امیر سرتیپ محمودی همچنین به اعزام پنج تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی ارتش به محورهای مهران، چزابه ، خسروی، فرودگاه ایلام و شلمچه اشاره و تاکید کرد:ارسال دارو و تجهیزات بیمارستانی مورد نیاز به بیمارستان ها و پست های درمانی مستقر در مناطق غرب و جنوب کشور انجام شده است و تشدیدملاحظات حفاظتی و امنیتی مرزهای در اختیار ارتش به منظور جلوگیری از هرگونه نفوذ عناصر تروریستی و ضد انقلاب به داخل کشور در این ایام با جدیت صورت می گیرد. معاون اجرایی ارتش افزود: قرار دادن تعدادی بالگرد 214در کنترل عملیاتی نیروی انتظامی و اعلام آماده باش به تمامی یکان های تابع ارتش مستقر در مناطق غرب و جنوب غرب کشور و پیش بینی یکان های احتیاط به منظور پشتیبانی از نیروی انتظامی در امر کنترل و تامین امنیت مرزها و مناطق پیرامونی در استان های خوزستان (مرزهای شلمچه و چزابه) کرمانشاه (مرز خسروی) و ایلام (مرز مهران) بخش دیگر از فعالیت های امنیتی ارتش در این ایام می باشد. به گزارش ایرنا، وی در پایان یکی از دستاوردهای حرکت عظیم مردمی را تقویت اتحادو همبستگی آحاد مسلمانان و عاشقان ائمه اطهار (ع) دانست و افزود: در مراسم پیاده روی اربعین حسینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام توان بر روی این ماموریت تمرکز داشته وبه لطف خدا و تلاش همه دستگاه های نظامی و امنیتی و همکاری همه مسئولان کشوری و لشکری تاکنون مردم با خیالی آسوده و امنیت کامل به این حرکت ارزشمند معنوی پرداخته اند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از اعلام شامگاه سه شنبه روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیرسرتیپ ستاد محمد محمودی با اعلام اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران در سازماندهی ستاد مرکزی اربعین حسینی در منطقه غرب و جنوب غرب کشور، افزود: احداث موکب ها در محورهای خسروی و مهران در غرب کشور، چزابه و شلمچه در جنوب غرب کشور، سازماندهی قرارگاه های اربعین حسینی نیروها و قرارگاه پدافند هوایی ارتش در مرکز و همچنین در مناطق جنوب و غرب کشور به منظور ارائه خدمات اسکان، پذیرایی، درمانی و بهداشتی، فرهنگی به زائرین اربعین حسینی صورت پذیرفته است.

وی اعلام کرد: حضور و بازدید فرماندهان و مسئولان ارتش از مراحل احداث موکب ها، بیمارستان ها توسط یکان های تابعه ارتش در مناطق مرزی غرب و جنوب غرب کشور به منظور خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی از دیگر اقدامات این ستاد است.

رئیس ستاد اربعین ارتش در ادامه با اشاره به برپایی سامانه های بیمارستان صحرایی اداره بهداشت و درمان نیروهای تابعه ارتش گفت: بیمارستان صحرایی نیروی زمینی در مهران، چزابه و خسروی ونیروی هوایی در فرودگاه ایلام و نیروی دریایی در پایانه مرزی شلمچه برپا شد که تاکنون خدمات مورد نیاز را به زائران ارائه کرده است.

امیر سرتیپ محمودی همچنین به اعزام پنج تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی ارتش به محورهای مهران، چزابه ، خسروی، فرودگاه ایلام و شلمچه اشاره و تاکید کرد:ارسال دارو و تجهیزات بیمارستانی مورد نیاز به بیمارستان ها و پست های درمانی مستقر در مناطق غرب و جنوب کشور انجام شده است و تشدیدملاحظات حفاظتی و امنیتی مرزهای در اختیار ارتش به منظور جلوگیری از هرگونه نفوذ عناصر تروریستی و ضد انقلاب به داخل کشور در این ایام با جدیت صورت می گیرد.

معاون اجرایی ارتش افزود: قرار دادن تعدادی بالگرد 214در کنترل عملیاتی نیروی انتظامی و اعلام آماده باش به تمامی یکان های تابع ارتش مستقر در مناطق غرب و جنوب غرب کشور و پیش بینی یکان های احتیاط به منظور پشتیبانی از نیروی انتظامی در امر کنترل و تامین امنیت مرزها و مناطق پیرامونی در استان های خوزستان (مرزهای شلمچه و چزابه) کرمانشاه (مرز خسروی) و ایلام (مرز مهران) بخش دیگر از فعالیت های امنیتی ارتش در این ایام می باشد.

به گزارش ایرنا، وی در پایان یکی از دستاوردهای حرکت عظیم مردمی را تقویت اتحادو همبستگی آحاد مسلمانان و عاشقان ائمه اطهار (ع) دانست و افزود: در مراسم پیاده روی اربعین حسینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام توان بر روی این ماموریت تمرکز داشته وبه لطف خدا و تلاش همه دستگاه های نظامی و امنیتی و همکاری همه مسئولان کشوری و لشکری تاکنون مردم با خیالی آسوده و امنیت کامل به این حرکت ارزشمند معنوی پرداخته اند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید