تسهیل شرایط سفر اربعین برای مشمولان

5/5

معاون وظیفه عمومی ناجا گفت: شرایط اعزام به اربعین حسینی برای دانش آموزان و دانشجویان تسهیل می شود.

معاون وظیفه عمومی ناجا گفت: شرایط اعزام به اربعین حسینی برای دانش آموزان و دانشجویان تسهیل می شود. به گزارش خبرنگار پانا از سمنان، بهرام نوروزی معاون وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه شرایط اعزام به اربعین حسینی برای دانش آموزان و دانشجویان تسهیل می شود گفت : شاهد اجرای طرح سامانه دریافت استعلام از هفته آتی در سطح کشور خواهیم بود. وی افزود: این طرح به منظور تسهیل در دریافت مجوزهای خروج از کشور همزمان با هفته نیروی انتظامی و در آستانه اربعین حسینی در قالب سامانه اینترنتی دریافت استعلامات انتظامی راه اندازی شده و در چند استان به صورت آزمایشی اجرا می شود تا پس از دریافت بازخوردهای مناسب به زودی در قالب یک فرآیند دائمی توسعه و تکمیل شود. معاون وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه شرایط کار ضمن خدمت و مهارت آموزی نیز با هدف کاهش بیکاری در نظام وظیفه اجرایی می شود، تاکید کرد: طرح مهارت و حرفه آموزی مشمولان وظیفه عمومی در طول خدمت سربازی به زودی اجرا می شود و برای این منظور یک قرارگاه عملیاتی پیش بینی شده است. نوروزی گفت: تا پایان امسال برنامه ریزی مناسب برای ساز وکارهای مورد نیاز تفکیک سنی، تحصیلی، مهارت ها و توانمندی های خاص سربازان در پادگان ها انجام می شود و از سال آینده با هماهنگی مسئولان ملی این طرح اجرایی خواهد شد تا شاهد مهارت آموزی از سوی مشمولان وظیفه عمومی باشیم. وی با بیان اینکه بهره گیری مطلوب از دوران خدمت سربازی برای ارتقاء مهارت شغلی جوانان از اهداف این طرح است، تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح مشمولان نظام وظیفه هنگام ترخیص از سربازی علاوه بر کارت پایان خدمت، گواهینامه مهارتی برای ارائه به مراجع متقاضی اشتغال دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار پانا از سمنان، بهرام نوروزی معاون وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه شرایط اعزام به اربعین حسینی برای دانش آموزان و دانشجویان تسهیل می شود گفت : شاهد اجرای طرح سامانه دریافت استعلام از هفته آتی در سطح کشور خواهیم بود.

وی افزود: این طرح به منظور تسهیل در دریافت مجوزهای خروج از کشور همزمان با هفته نیروی انتظامی و در آستانه اربعین حسینی در قالب سامانه اینترنتی دریافت استعلامات انتظامی راه اندازی شده و در چند استان به صورت آزمایشی اجرا می شود تا پس از دریافت بازخوردهای مناسب به زودی در قالب یک فرآیند دائمی توسعه و تکمیل شود.

معاون وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه شرایط کار ضمن خدمت و مهارت آموزی نیز با هدف کاهش بیکاری در نظام وظیفه اجرایی می شود، تاکید کرد: طرح مهارت و حرفه آموزی مشمولان وظیفه عمومی در طول خدمت سربازی به زودی اجرا می شود و برای این منظور یک قرارگاه عملیاتی پیش بینی شده است.

نوروزی گفت: تا پایان امسال برنامه ریزی مناسب برای ساز وکارهای مورد نیاز تفکیک سنی، تحصیلی، مهارت ها و توانمندی های خاص سربازان در پادگان ها انجام می شود و از سال آینده با هماهنگی مسئولان ملی این طرح اجرایی خواهد شد تا شاهد مهارت آموزی از سوی مشمولان وظیفه عمومی باشیم.

وی با بیان اینکه بهره گیری مطلوب از دوران خدمت سربازی برای ارتقاء مهارت شغلی جوانان از اهداف این طرح است، تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح مشمولان نظام وظیفه هنگام ترخیص از سربازی علاوه بر کارت پایان خدمت، گواهینامه مهارتی برای ارائه به مراجع متقاضی اشتغال دریافت خواهند کرد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید