تأمین امنیت بیش از ۳ میلیون زائر در اربعین ۱۴۰۱

5/5

جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا گفت: امسال بیش از ۳ میلیون زائر با امنیت کامل در راهپیمایی اربعین شرکت کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد شرفی؛ جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های پلیس در ایام اربعین علاوه بر برقراری نظم و امنیت، استفاده از تمام توان و ظرفیت انتظامی در خدمات‌رسانی بهتر به زائران اربعین حسینی (ع) است.

وی کارکنان فراجا و خدمتگزاران به زائران ابا عبدالله‌الحسین (ع) را مصداق بارز آیه شریفه “یا ایها الذین آمنوا هل ادلکم علی تجره تنجیکم من عذاب ألیم، تؤمنون بالله و رسوله و تجهدون فی سبیل الله” دانست و افزود: اگر شما امروز در این صحنه به عنوان خادمان زائران امام حسین (ع) قدم گذاشته‌اید و در این هوای گرم مشغول خدمتگزاری هستید، حتما اجر و پاداش آن نزد خداوند متعال محفوظ است.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا بیان کرد: پلیس در ماموریت اربعین امسال، در چرخه رفت و برگشت زائران عزیز، طراحی بسیار خوب در سطح راهبردی و اجرا داشته است؛ الحمدلله امسال بیش از 3 میلیون نفر با امنیت کامل در راهپیمایی اربعین شرکت کردند.

شرفی با اشاره به خدمات فراجا در اربعین سال جاری گفت: امسال شرایطی فراهم شد تا زائران گرامی بتوانند در حداقل زمان ممکن مجوز خروج از کشور را بگیرند و در این همایش عظیم معنوی شرکت کنند.

وی یادآور شد: با برنامه‌ریزی خوب و زیرساختی که انجام شده است، در موج بازگشت برای سهولت تردد زائران هیچگونه محدودیت ترافیکی در جاده‌ها ایجاد نشد تا زائران عزیز بتوانند به راحتی به شهرهای مقصد سفر کنند.

این مقام ارشد انتظامی در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های همه فرماندهان و کارکنان در راستای ماموریت معنوی اربعین حسینی(ع)، خاطرنشان کرد: یگان‌های ویژه فراجا نیرویی 100 درصد عملیاتی و راهبردی است که در این ماموریت علاوه بر وظایف ذاتی که همان تامین نظم و امنیت زائران است، جلوه‌های زیبای مردم‌یاری را خلق کردند و برگ زرین دیگری در کارنامه فراجا ثبت کردند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید