بسته شدن مرزهای عراق در صورت عبور افراد فاقد ویزا

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه طرح ناجا برای جلوگیری از ورود زائران غیرقانونی با قوت اجرا می‌شود، گفت: اگر زائران بدون ویزا از مرز عبور کنند قطعاً دولت عراق مرز را می‌بندد و دچار مشکل می‌شویم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه طرح ناجا برای جلوگیری از ورود زائران غیرقانونی با قوت اجرا می‌شود، گفت: اگر زائران بدون ویزا از مرز عبور کنند قطعاً دولت عراق مرز را می‌بندد و دچار مشکل می‌شویم. حسین ذوالفقاری در جلسه ستاد اربعین با بیان اینکه در تلاشیم که خدمات و تسهیلات بیشتری به زائران ارائه داده و هزینه سفر اربعین را کاهش دهیم، گفت: ما از مردم می‌خواهیم به فضاسازی و شایعاتی که شاید از روی کم‌اطلاعی بیان می‌شود توجه نکنند. وی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه زیرساختی وضعیت مناسب‌تری نسبت به سال‌های قبل داریم و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است، افزود: همکاری مردم نیز افزایش یافته و مدیریت سفر هم بهتر شده بنابراین فکر می‌کنم ترافیک و ازدحام جمعیت مثل سال‌های گذشته نداشته باشیم. رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی ادامه داد: مسئولان کمیته‌های ستاد اربعین باید اطلاع‌رسانی دقیق و شفافی درباره اقدامات انجام شده داشته باشند زیرا شایعات مطرح شده شاید به خاطر عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی باشد؛ کمیته فرهنگی ستاد مرکزی باید حضور بیشتری در رسانه‌ها داشته باشد. ذوالفقاری با بیان اینکه طرح ناجا برای جلوگیری از ورود زائران غیرقانونی با قوت اجرا می‌شود، گفت: اگر زائران بدون ویزا از مرز عبور کنند قطعاً دولت عراق مرز را می‌بندد و ما به مشکل می‌خوریم. وی همچنین تاکید کرد: کمیته کنسولی نیز جلسه‌ای برای بررسی صدور سریعتر ویزاها برگزار کند زیرا ما امسال ویزای انفرادی داریم و این ویزاها باید به موقع صادر شود. رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در مورد تعیین نرخ‌های بیمه و ویزا، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در مجموع هزینه ویزا و بیمه نسبت به ایام غیر اربعین کاهش یابد؛ در حوزه حمل و نقل نیز از سازمان حمل و نقل می‌خواهیم بررسی مجددی داشته باشد تا قیمت حمل و نقل در حد منطقی کاهش یابد تا هم انگیزه حضور رانندگان در مناطق مرزی از بین نرود و هم زائران بدون وسیله نمانند؛ در این زمینه باید بررسی تخصصی انجام شود تا سقف قیمت‌ها به صورت منطقی تعیین شود. ذوالفقاری اظهار کرد: در ایام پیک مراسم اربعین، جلسه ستاد مرکزی اربعین باید هر روز برگزار شود تا کارها با هماهنگی بیشتری پیش برود. یازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی با حضور حسین ذوالفقاری رئیس و مسئولان کمیته‌های مختلف این ستاد و همچنین مسئولان مربوطه در وزارت کشور امروز عصر در محل این وزارتخانه برگزار شد. در این جلسه موضوعاتی از قبیل گزارش بانک مرکزی درباره حذف دلار در صدور روادید، آخرین وضعیت زیرساختها در مرزهای چهار گانه، آخرین توافقات درباره کنترل هزینه‌های کرایه وسایل حمل و نقل و تعیین تکلیف ورود کمیته ها در استانها و درخواست استفاده از تجهیزات استانی مورد بررسی قرار گرفت.

حسین ذوالفقاری در جلسه ستاد اربعین با بیان اینکه در تلاشیم که خدمات و تسهیلات بیشتری به زائران ارائه داده و هزینه سفر اربعین را کاهش دهیم، گفت: ما از مردم می‌خواهیم به فضاسازی و شایعاتی که شاید از روی کم‌اطلاعی بیان می‌شود توجه نکنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه زیرساختی وضعیت مناسب‌تری نسبت به سال‌های قبل داریم و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است، افزود: همکاری مردم نیز افزایش یافته و مدیریت سفر هم بهتر شده بنابراین فکر می‌کنم ترافیک و ازدحام جمعیت مثل سال‌های گذشته نداشته باشیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی ادامه داد: مسئولان کمیته‌های ستاد اربعین باید اطلاع‌رسانی دقیق و شفافی درباره اقدامات انجام شده داشته باشند زیرا شایعات مطرح شده شاید به خاطر عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی باشد؛ کمیته فرهنگی ستاد مرکزی باید حضور بیشتری در رسانه‌ها داشته باشد.

ذوالفقاری با بیان اینکه طرح ناجا برای جلوگیری از ورود زائران غیرقانونی با قوت اجرا می‌شود، گفت: اگر زائران بدون ویزا از مرز عبور کنند قطعاً دولت عراق مرز را می‌بندد و ما به مشکل می‌خوریم.

وی همچنین تاکید کرد: کمیته کنسولی نیز جلسه‌ای برای بررسی صدور سریعتر ویزاها برگزار کند زیرا ما امسال ویزای انفرادی داریم و این ویزاها باید به موقع صادر شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در مورد تعیین نرخ‌های بیمه و ویزا، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در مجموع هزینه ویزا و بیمه نسبت به ایام غیر اربعین کاهش یابد؛ در حوزه حمل و نقل نیز از سازمان حمل و نقل می‌خواهیم بررسی مجددی داشته باشد تا قیمت حمل و نقل در حد منطقی کاهش یابد تا هم انگیزه حضور رانندگان در مناطق مرزی از بین نرود و هم زائران بدون وسیله نمانند؛ در این زمینه باید بررسی تخصصی انجام شود تا سقف قیمت‌ها به صورت منطقی تعیین شود.

ذوالفقاری اظهار کرد: در ایام پیک مراسم اربعین، جلسه ستاد مرکزی اربعین باید هر روز برگزار شود تا کارها با هماهنگی بیشتری پیش برود.

یازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی با حضور حسین ذوالفقاری رئیس و مسئولان کمیته‌های مختلف این ستاد و همچنین مسئولان مربوطه در وزارت کشور امروز عصر در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در این جلسه موضوعاتی از قبیل گزارش بانک مرکزی درباره حذف دلار در صدور روادید، آخرین وضعیت زیرساختها در مرزهای چهار گانه، آخرین توافقات درباره کنترل هزینه‌های کرایه وسایل حمل و نقل و تعیین تکلیف ورود کمیته ها در استانها و درخواست استفاده از تجهیزات استانی مورد بررسی قرار گرفت.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید