برگزاري جلسه يازدهم ستاد مركزي اربعين/ تاكيد ذوالفقاري بر تلاش براي ارائه خدمات بيشتر به زائران

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

يازدهمين جلسه ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور حسين ذوالفقاري رئيس و مسئولان كميته هاي مختلف اين ستاد و همچنين مسئولان مربوطه در وزارت كشور برگزار شد.

يازدهمين جلسه ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور حسين ذوالفقاري رئيس و مسئولان كميته هاي مختلف اين ستاد و همچنين مسئولان مربوطه در وزارت كشور برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ در اين جلسه موضوعاتي از قبيل گزارش بانك مركزي درباره حذف دلار در صدور رواديد، آخرين وضعيت زيرساخت ها در مرزهاي چهارگانه، آخرين توافقات درباره كنترل هزينه هاي كرايه وسايل حمل و نقل و تعيين تكليف ورود كميته ها در استان ها و درخواست استفاده از تجهيزات استاني مورد بررسي قرار گرفت. پس از بررسي اقدامات انجام شده كميته هاي مختلف ستاد مركزي اربعين حسيني (ع) براي برگزاري با شكوه مراسم اربعين و بيان نقطه نظرات نمايندگان وزارت خارجه، هلال احمر، سپاه، سازمان حج و زيارت، ناجا، وزارت راه و ساير دستگاه ها، حسين ذوالفقاري رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه در تلاشیم که خدمات و تسهیلات بیشتری به زائران ارائه داده و هزینه سفر اربعین را کاهش دهیم، گفت: ما از مردم می‌خواهیم به فضاسازی و شایعاتی که شاید از روی کم‌اطلاعی بیان می‌شود توجه نکنند. وي همچنين اشاره به اینکه در حوزه زیرساختی وضعیت مناسب‌تری نسبت به سال‌های قبل داریم و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است، افزود: همکاری مردم نیز افزایش یافته و مدیریت سفر هم بهتر شده بنابراین فکر می‌کنم ترافیک و ازدحام جمعیت مثل سال‌های گذشته نداشته باشیم. وی ادامه داد: مسئولان کمیته‌های ستاد اربعین باید اطلاع‌رسانی دقیق و شفافی درباره اقدامات انجام شده داشته باشند زیرا شایعات مطرح شده شاید به خاطر عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی باشد. کمیته فرهنگی ستاد مرکزی باید حضور بیشتری در رسانه‌ها داشته باشد. معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه طرح ناجا برای جلوگیری از ورود زائران غیرقانونی با قوت اجرا می‌شود، گفت: اگر زائران بدون ویزا از مرز عبور کنند قطعا دولت عراق مرز را می‌بندد و ما به مشکل می‌خوریم. ذوالفقاری همچنين تاكيد كرد: کمیته کنسولی نیز جلسه‌ای برای بررسی صدور سریعتر ویزاها برگزار کند زیرا ما امسال ویزای انفرادی داریم و این ویزاها باید به موقع صادر شود. وی در مورد تعیین نرخ‌های بیمه و ویزا، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در مجموع هزینه ویزا و بیمه نسبت به ایام غیر اربعین کاهش یابد. در حوزه حمل و نقل نیز از سازمان حمل و نقل می‌خواهیم بررسی مجددی داشته باشد تا قیمت حمل و نقل در حد منطقی کاهش یابد تا هم انگیزه حضور رانندگان در مناطق مرزی از بین نرود و هم زائران بدون وسیله نمانند. در این زمینه باید بررسی تخصصی انجام شود تا سقف قیمت‌ها به صورت منطقی تعیین شود. رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی در پایان اظهار کرد: در ایام پیک مراسم اربعین، جلسه ستاد مرکزی اربعین باید هر روز برگزار شود تا کارها با هماهنگی بیشتری پیش برود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ در اين جلسه موضوعاتي از قبيل گزارش بانك مركزي درباره حذف دلار در صدور رواديد، آخرين وضعيت زيرساخت ها در مرزهاي چهارگانه، آخرين توافقات درباره كنترل هزينه هاي كرايه وسايل حمل و نقل و تعيين تكليف ورود كميته ها در استان ها و درخواست استفاده از تجهيزات استاني مورد بررسي قرار گرفت.
پس از بررسي اقدامات انجام شده كميته هاي مختلف ستاد مركزي اربعين حسيني (ع) براي برگزاري با شكوه مراسم اربعين و بيان نقطه نظرات نمايندگان وزارت خارجه، هلال احمر، سپاه، سازمان حج و زيارت، ناجا، وزارت راه و ساير دستگاه ها، حسين ذوالفقاري رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه در تلاشیم که خدمات و تسهیلات بیشتری به زائران ارائه داده و هزینه سفر اربعین را کاهش دهیم، گفت: ما از مردم می‌خواهیم به فضاسازی و شایعاتی که شاید از روی کم‌اطلاعی بیان می‌شود توجه نکنند.
وي همچنين اشاره به اینکه در حوزه زیرساختی وضعیت مناسب‌تری نسبت به سال‌های قبل داریم و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است، افزود: همکاری مردم نیز افزایش یافته و مدیریت سفر هم بهتر شده بنابراین فکر می‌کنم ترافیک و ازدحام جمعیت مثل سال‌های گذشته نداشته باشیم.
وی ادامه داد: مسئولان کمیته‌های ستاد اربعین باید اطلاع‌رسانی دقیق و شفافی درباره اقدامات انجام شده داشته باشند زیرا شایعات مطرح شده شاید به خاطر عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی باشد. کمیته فرهنگی ستاد مرکزی باید حضور بیشتری در رسانه‌ها داشته باشد.
معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه طرح ناجا برای جلوگیری از ورود زائران غیرقانونی با قوت اجرا می‌شود، گفت: اگر زائران بدون ویزا از مرز عبور کنند قطعا دولت عراق مرز را می‌بندد و ما به مشکل می‌خوریم.
ذوالفقاری همچنين تاكيد كرد: کمیته کنسولی نیز جلسه‌ای برای بررسی صدور سریعتر ویزاها برگزار کند زیرا ما امسال ویزای انفرادی داریم و این ویزاها باید به موقع صادر شود.
وی در مورد تعیین نرخ‌های بیمه و ویزا، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در مجموع هزینه ویزا و بیمه نسبت به ایام غیر اربعین کاهش یابد. در حوزه حمل و نقل نیز از سازمان حمل و نقل می‌خواهیم بررسی مجددی داشته باشد تا قیمت حمل و نقل در حد منطقی کاهش یابد تا هم انگیزه حضور رانندگان در مناطق مرزی از بین نرود و هم زائران بدون وسیله نمانند. در این زمینه باید بررسی تخصصی انجام شود تا سقف قیمت‌ها به صورت منطقی تعیین شود.
رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی در پایان اظهار کرد: در ایام پیک مراسم اربعین، جلسه ستاد مرکزی اربعین باید هر روز برگزار شود تا کارها با هماهنگی بیشتری پیش برود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید