بازسازی فضای داخلی گنبد مطهر حرم حضرت عباس (ع) آغاز شد

بازسازی داخلی گنبد حرم حضرت عباس علیه‌السلام، به منظور زیباسازی و استحکام‌بخشی با شیوه‌های نوین به همت خادمان حرم سقای دشت کربلا آغاز شد.
5/5

مرمت قبه مطهر حرم حضرت عباس علیه السلام یعنی فضای داخلی گنبد به همت خادمان حرم آن حضرت آغاز شد. بر همین اساس، از روز گذشته برخی از مهندسان عراقی با بررسی وضعیت زیباسازی بالای ضریح حرم سقای دشت کربلا، عملیات بازسازی این بخش را اجرایی کردند.

به گفته یکی از مسؤولان حرم عباسی، در این طرح قرار است قطعات تزئینی قدیمی که عمدتاً از شیشه و آینه بوده است، برداشته شده و عملیات سیم‌کشی و برق‌کشی حرم مطهر نیز به روزرسانی شود. همچنین دوربین و سیستم روشنایی در اطراف ضریح حرم حضرت عباس علیه‌السلام با سیستم‌های روز دنیا تغییر خواهد کرد.

هدف از این اقدام زیباسازی و مرمت بالای ضریح حرم و گنبد این آستان از داخل است. همچنین خادمان حرم سقای دشت کربلا در نظر دارند که زیباسازی این بخش را با روش‌های نوین و با ویژگی‌های مدرن و با دوام صورت دهند؛ به طوری که ابزارهایی با وزن‌ سبک‌تر و استحکام بیشتر جایگزین طرح کنونی خواهد شد که البته طراحی جدید گنبد حرم از داخل بر اساس طرح قدیمی با تفاوت ظرافت بیشتر پیش‌بینی شده است./ فارس

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید