ایجاد دو موکب اربعین حسینی به همت مردم چهارمحال و بختیاری

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

به همت مردم استان چهارمحال و بختیاری دو موکب برای خدمت به زائران اربعین حسینی راه اندازی می شود .

به همت مردم استان چهارمحال و بختیاری دو موکب برای خدمت به زائران اربعین حسینی راه اندازی می شود . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری ؛ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاریایجاد دو موکب اربعین حسینی به همت مردم چهارمحال و بختیاری گفت: این موکب ها درکربلا و نجف برپا می‌شود. سید جعفر موسوی افزود: یک موکب در عمود 285در مسیر نجف به کربلا و موکب دیگر در کربلا راه اندازی خواهد شد. وی گفت: در موکب عمود 285تنها غذای گرم پخت و در بین زائران توزیع می‌شود اما در موکب کربلا علاوه‌بر پذیرایی، زائران اسکان داده می‌شوند. آقای موسوی افزود : امسال مردم استان چهارمحال و بختیاری اسکان و پذیرایی 220 هزار زائر اربعین حسینی را در مدت 10 روز را عهده‌دار شده اند که از این تعداد 100هزار نفر در کربلا، 79 هزار نفر در عمود 285 نجف و 50 هزار نفر در مرز شلمچه پذیرایی و اسکان داده می‌شوند. پارسال میزبانی بیش از 135هزار زائر اربعین حسینی ، بر عهده موکب عزاداری چهارمحال و بختیاری بود . وی ، به تهیه 50 چشمه سرویس بهداشتی و 10 دوش حمام برای زائران اربعین حسینی اشاره کرد وگفت: موکب‌ها نیازمند سه دستگاه نانوایی سیار، یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی، تامین 20 دستگاه کپسول آتش نشانی، اعزام دو دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل و تیم پزشکی است. مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه : 30 تن آرد، 20تن گوشت قرمز و دو تن روغن برای موکب ها تهیه شده است گفت: شش دستگاه تریلر آب معدنی، دو کانتینر یخچال‌دار، تانکر آبرسان و سوخت به همراه ظروف یک بار مصرف و مواد شوینده از مهم‌ترین نیازهای مراسم اربعین حسینی است که باید برای تهیه آنها اقدام کرد. آقای موسوی افزود : شماره حساب 3336 بانک صادرات برای دریافت کمک‌های نقدی در نظر گرفته شده است وخیران می‌توانند کمک‌هایی از جمله مواد خوراکی، پوشاک و کمک‌های مالی خود را به دفتر مرکزی ستاد بازسازی عتبات در خیابان ورزش، کوچه 36، پلاک 33 و یا به دفاتر ائمه جمعه در شهرستان‌ها تحویل دهند. پارسال میزبانی بیش از 135هزار زائر اربعین حسینی ، بر عهده موکب عزاداری چهارمحال و بختیاری بود . وی، کمک های نقدی مردم استان چهارمحال و بختیاری در اربعین سال گذشته را پنج میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بخش زیادی از هزینه پذیرایی سال گذشته از محل جمع آوری کمک های مردمی تامین شد. بانوان استان چهارمحال و بختیاری هم 36 قالی جهت بازسازی عتبات عالیات می بافند. پارسال نزدیک به 20 هزار نفر از مردم این استان در پیاده روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا شرکت کردند. چهارمحال و بختیاری بیش از 900 هزارنفرجمعیت دارد که همه ساکنان شهری و روستایی آن شیعه می باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز چهارمحال و بختیاری ؛ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاریایجاد دو موکب اربعین حسینی به همت مردم چهارمحال و بختیاری گفت: این موکب ها درکربلا و نجف برپا می‌شود.
سید جعفر موسوی افزود: یک موکب در عمود 285در مسیر نجف به کربلا و موکب دیگر در کربلا راه اندازی خواهد شد.
وی گفت: در موکب عمود 285تنها غذای گرم پخت و در بین زائران توزیع می‌شود اما در موکب کربلا علاوه‌بر پذیرایی، زائران اسکان داده می‌شوند.
آقای موسوی افزود : امسال مردم استان چهارمحال و بختیاری اسکان و پذیرایی 220 هزار زائر اربعین حسینی را در مدت 10 روز را عهده‌دار شده اند که از این تعداد 100هزار نفر در کربلا، 79 هزار نفر در عمود 285 نجف و 50 هزار نفر در مرز شلمچه پذیرایی و اسکان داده می‌شوند.
پارسال میزبانی بیش از 135هزار زائر اربعین حسینی ، بر عهده موکب عزاداری چهارمحال و بختیاری بود .
وی ، به تهیه 50 چشمه سرویس بهداشتی و 10 دوش حمام برای زائران اربعین حسینی اشاره کرد وگفت: موکب‌ها نیازمند سه دستگاه نانوایی سیار، یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی، تامین 20 دستگاه کپسول آتش نشانی، اعزام دو دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل و تیم پزشکی است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه : 30 تن آرد، 20تن گوشت قرمز و دو تن روغن برای موکب ها تهیه شده است گفت: شش دستگاه تریلر آب معدنی، دو کانتینر یخچال‌دار، تانکر آبرسان و سوخت به همراه ظروف یک بار مصرف و مواد شوینده از مهم‌ترین نیازهای مراسم اربعین حسینی است که باید برای تهیه آنها اقدام کرد.
آقای موسوی افزود : شماره حساب 3336 بانک صادرات برای دریافت کمک‌های نقدی در نظر گرفته شده است وخیران می‌توانند کمک‌هایی از جمله مواد خوراکی، پوشاک و کمک‌های مالی خود را به دفتر مرکزی ستاد بازسازی عتبات در خیابان ورزش، کوچه 36، پلاک 33 و یا به دفاتر ائمه جمعه در شهرستان‌ها تحویل دهند.

پارسال میزبانی بیش از 135هزار زائر اربعین حسینی ، بر عهده موکب عزاداری چهارمحال و بختیاری بود .
وی، کمک های نقدی مردم استان چهارمحال و بختیاری در اربعین سال گذشته را پنج میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بخش زیادی از هزینه پذیرایی سال گذشته از محل جمع آوری کمک های مردمی تامین شد.
بانوان استان چهارمحال و بختیاری هم 36 قالی جهت بازسازی عتبات عالیات می بافند.
پارسال نزدیک به 20 هزار نفر از مردم این استان در پیاده روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا شرکت کردند.
چهارمحال و بختیاری بیش از 900 هزارنفرجمعیت دارد که همه ساکنان شهری و روستایی آن شیعه می باشد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید