امکانات زیربنایی در نقاط مرزی ایران ویژه ایام اربعین حسینی در حال افزایش است

5/5

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مشکل اصلی در زمان بازگشت زائران عتبات عالیات به کشور است گفت: امکانات زیربنایی در نقاط مرزی نسبت به سال‌های گذشته در حال افزایش است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مشکل اصلی در زمان بازگشت زائران عتبات عالیات به کشور است گفت: امکانات زیربنایی در نقاط مرزی نسبت به سال‌های گذشته در حال افزایش است. داوود کشاورزیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه اکثر سفرهای عتبات عالیات در اربعین حسینی به صورت زمینی انجام می‌شود اظهار داشت: در زمان رفت مشکل کمتری داریم و افراد از شهرهای مختلف به تدریج به سمت نقاط مرزی حرکت می‌کنند. وی بیان کرد: مشکل اصلی به زمان بازگشت زائران به کشور بر می‌گردد و همه ساله روند صعودی در تعداد زائران عتبات عالیات داریم و همکاران ما در استانها با کمک انجمن صنفی حمل و نقل مسافر تلاش می‌کنند تا در ایام برگشت زائران حداکثر ظرفیتی را که می توانند به این امر اختصاص دهند. کشاورزیان عنوان کرد: البته در ایام تعطیلات اربعین در داخل کشور نیز ترددها و سفرهای داخلی افزایش می‌یابد و همکاران در تلاش هستند تا در اربعین نهایت همکاری را داشته باشند. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امکانات زیربنایی در نقاط مرزی نسبت به سالهای گذشته در حال افزایش است و جاده ها نیز تعریض می‌شود که به رفت‌و‌آمد خودروها و اتوبوس‌ها کمک می‌کند و از توقف‌هایی که به ناچار به زائران تحمیل می‌شود جلوگیری می‌کند و سبب افزایش بهره‌وری ناوگان می‌شود. وی با بیان اینکه در سال 95 مشکلات کمتری در اربعین نسبت به سال 94 داشتیم گفت: امسال نیز ساماندهی بهتر و افزایش امکانات در نقاط مرزی برای بازگشت زائران پیش بینی شده است. کشاورزیان با اشاره به اینکه استفاده از خودروهای شخصی برای سفر عتبات عالیات ممنوع نیست افزود: معمولا تا مسیر خاصی و فاصله‌ای از مرز سعی می‌‌کنیم تا با تأمین پارکینگ خودروها را در آنجا متوقف و ادامه مسیر به نقاط صفر مرزی معمولا با اتوبوس‌های درون شهری انجام می‌گیرد و بالعکس. رئیس سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای کشور تصریح کرد: توصیه می‌کنیم تا رانندگان خودروهای شخصی که به نقطه صفر مرزی سفر می‌کنند حتما به این امر توجه داشته باشند و خودروی خود را در پارکینگ‌های پیش بینی شده پارک و بقیه مسیر را با اتوبوس‌ها تردد کنند تا ازدحام خودروهای شخصی را نداشته باشیم. کشاورزیان با اشاره به اینکه یکی از وظایف راهداری در حوزه احداث پایانه‌های مرزی است بیان کرد: در این حوزه پروژه مرزی رازی در شهرستان خوی در دست اقدام است و اخیرا پیمانکار آن انتخاب شده تا عملیات ساخت خوبی را در آن منطقه به انجام برسانیم ضمن اینکه در برخی از پایانه‌ها عملیات ساختمانی تکمیلی و محوطه سازی را همه ساله در دست اجرا داریم.

 داوود کشاورزیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه اکثر سفرهای عتبات عالیات در اربعین حسینی به صورت زمینی انجام می‌شود اظهار داشت: در زمان رفت مشکل کمتری داریم و افراد از شهرهای مختلف به تدریج به سمت نقاط مرزی حرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: مشکل اصلی به زمان بازگشت زائران به کشور بر می‌گردد و همه ساله روند صعودی در تعداد زائران عتبات عالیات داریم و همکاران ما در استانها با کمک انجمن صنفی حمل و نقل مسافر تلاش می‌کنند تا در ایام برگشت زائران حداکثر ظرفیتی را که می توانند به این امر اختصاص دهند.

کشاورزیان عنوان کرد: البته در ایام تعطیلات اربعین در داخل کشور نیز ترددها و سفرهای داخلی افزایش می‌یابد و همکاران در تلاش هستند تا در اربعین نهایت همکاری را داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امکانات زیربنایی در نقاط مرزی نسبت به سالهای گذشته در حال افزایش است و جاده ها نیز تعریض می‌شود که به رفت‌و‌آمد خودروها و اتوبوس‌ها کمک می‌کند و از توقف‌هایی که به ناچار به زائران تحمیل می‌شود جلوگیری می‌کند و سبب افزایش بهره‌وری ناوگان می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال 95 مشکلات کمتری در اربعین نسبت به سال 94 داشتیم گفت: امسال نیز ساماندهی بهتر و افزایش امکانات در نقاط مرزی برای بازگشت زائران پیش بینی شده است.

کشاورزیان با اشاره به اینکه استفاده از خودروهای شخصی برای سفر عتبات عالیات ممنوع نیست افزود: معمولا تا مسیر خاصی و فاصله‌ای از مرز سعی می‌‌کنیم تا با تأمین پارکینگ خودروها را در آنجا متوقف و ادامه مسیر به نقاط صفر مرزی معمولا با اتوبوس‌های درون شهری انجام می‌گیرد و بالعکس.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای کشور تصریح کرد: توصیه می‌کنیم تا رانندگان خودروهای شخصی که به نقطه صفر مرزی سفر می‌کنند حتما به این امر توجه داشته باشند و خودروی خود را در پارکینگ‌های پیش بینی شده پارک و بقیه مسیر را با اتوبوس‌ها تردد کنند تا ازدحام خودروهای شخصی را نداشته باشیم.

کشاورزیان با اشاره به اینکه یکی از وظایف راهداری در حوزه احداث پایانه‌های مرزی است بیان کرد: در این حوزه پروژه مرزی رازی در شهرستان خوی در دست اقدام است و اخیرا پیمانکار آن انتخاب شده تا عملیات ساخت خوبی را در آن منطقه به انجام برسانیم ضمن اینکه در برخی از پایانه‌ها عملیات ساختمانی تکمیلی و محوطه سازی را همه ساله در دست اجرا داریم.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید