امسال شاهد تردد قطعی زائران اربعین از این مرز خواهیم بود

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، مرادعلی تاتار روز سه شنبه در جلسه هماهنگی ایجاد زیرساخت های ستاد اربعین قصرشیرین، گفت: مرز خسروی با قدمت بسیار زیاد از دیرباز محل تردد زائران به عتبات عالیات بوده است و با توجه به خبرهای امیدوار کننده از مقامات بلندپایه کشورمان امسال شاهد تردد قطعی زائران اربعین از این مرز خواهیم بود. وی اظهار داشت: اکنون مرز خسروی از زیرساخت مطلوب و مناسب شامل آب، برق، مخابرات و فیبر نوری، بهداشت و درمان برخوردار است و در زمان باقی مانده تا ایام اربعین نیز دیگر نیازمندی های لازم برای تردد زائران در این مرز انجام می شود. نماینده عالی دولت در قصرشیرین در ادامه گفت: عملیات اجرایی رفع نواقص و کمبودها در زمینه زیرساخت های اربعین از امروز به طور رسمی شروع می شود و همه دستگاه ها موظف به انجام دادن مسئولیت های خود هستند. تاتار ادامه داد: با توجه به محرومیت شهرستان قصرشیرین، تردد زائران فرصت بسیار مناسبی است تا علاوه بر برکات معنوی که شامل حال ما می شود از این ظرفیت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استفاده کنیم. به گفته وی، با توجه به تلاش های بسیار زیادی که پارسال انجام شد، بسترهای لازم برای تردد زائران اربعین حسینی در مرز خسروی فراهم شده و اکنون در فرصت باقی مانده تا زمان برگزاری این همایش بزرگ پیاده روی جهان اسلام، اهتمام بیشتر مسئولان بر تقویت زیرساخت های موجود است. تاتار اضافه کرد: چهار توقفگاه با 140 هکتار مساحت در قصرشیرین و مسیر مرز خسروی برای توقف خودروهای سواری زائران اربعین احداث شده است که ظرفیت گنجایش 100 هزار دستگاه خودرو را دارد. وی گفت: کار ترمیم آسفالت مسیر قصرشیرین به مرز خسروی، روشنایی معابر، احداث سرویس های بهداشتی در مسیر قصرشیرین به مرز خسروی نیز از دیگر اقدام های صورت گرفته است و نواقص موجود در این رابطه تا ایام اربعین حسینی برطرف خواهد شد.

گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، مرادعلی تاتار روز سه شنبه در جلسه هماهنگی ایجاد زیرساخت های ستاد اربعین قصرشیرین، گفت: مرز خسروی با قدمت بسیار زیاد از دیرباز محل تردد زائران به عتبات عالیات بوده است و با توجه به خبرهای امیدوار کننده از مقامات بلندپایه کشورمان امسال شاهد تردد قطعی زائران اربعین از این مرز خواهیم بود.

وی اظهار داشت: اکنون مرز خسروی از زیرساخت مطلوب و مناسب شامل آب، برق، مخابرات و فیبر نوری، بهداشت و درمان برخوردار است و در زمان باقی مانده تا ایام اربعین نیز دیگر نیازمندی های لازم برای تردد زائران در این مرز انجام می شود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین در ادامه گفت: عملیات اجرایی رفع نواقص و کمبودها در زمینه زیرساخت های اربعین از امروز به طور رسمی شروع می شود و همه دستگاه ها موظف به انجام دادن مسئولیت های خود هستند.

تاتار ادامه داد: با توجه به محرومیت شهرستان قصرشیرین، تردد زائران فرصت بسیار مناسبی است تا علاوه بر برکات معنوی که شامل حال ما می شود از این ظرفیت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استفاده کنیم.

به گفته وی، با توجه به تلاش های بسیار زیادی که پارسال انجام شد، بسترهای لازم برای تردد زائران اربعین حسینی در مرز خسروی فراهم شده و اکنون در فرصت باقی مانده تا زمان برگزاری این همایش بزرگ پیاده روی جهان اسلام، اهتمام بیشتر مسئولان بر تقویت زیرساخت های موجود است.

تاتار اضافه کرد: چهار توقفگاه با 140 هکتار مساحت در قصرشیرین و مسیر مرز خسروی برای توقف خودروهای سواری زائران اربعین احداث شده است که ظرفیت گنجایش 100 هزار دستگاه خودرو را دارد.

وی گفت: کار ترمیم آسفالت مسیر قصرشیرین به مرز خسروی، روشنایی معابر، احداث سرویس های بهداشتی در مسیر قصرشیرین به مرز خسروی نیز از دیگر اقدام های صورت گرفته است و نواقص موجود در این رابطه تا ایام اربعین حسینی برطرف خواهد شد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید