الحشد الشعبی حمله به زائران اربعین در بابل عراق را خنثی کرد

حمله تروریستی از طریق شلیک راکت‌های کاتیوشا به اجتماع زائران در شمال استان بابل در جنوب بغداد را کشف و خنثی شد.
5/5

“ناطق الجبوری” مدیر رسانه ای سازمان الحشد الشعبی روز چهارشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد که نیروهای این سازمان در عملیات گشت و شناسایی در منطقه شمال بابل در جنوب بغداد، یک سامانه پرتاب راکت های کاتیوشا که برای شلیک به جاده محل عبور راهپیمایان اربعین حسینی (ع) هدف گیری شده بود، را کشف و ضبط کردند.

این چندمین بار طی روزهای اخیر است که نهادهای امنیتی و نظامی عراق از کشف و خنثی سازی عملیات های تروریستی علیه زائران اربعین در مناطق مختلف عراق خبر می دهند.

بیش از ۵۰ هزار نیروی الحشد الشعبی در کنار سایر قوای مسلح عراق مسوولیت تامین امنیت زائران و اماکن و جاده های مسیر راهپیمایی میلیونی اربعین را بر عهده دارند.

ستاد فرماندهی عملیات عراق سه شنبه اعلام کرد که در دو عملیات جداگانه، دو طرح حمله انتحاری به زائران اربعین حسینی (ع) در بغداد و سامرا خنثی شد.

بیانیه ستاد فرماندهی عملیات عراق حاکی است نیروهای امنیتی موفق شدند یک عملیات تروریستی را در جنوب بغداد خنثی کنند که طی آن قرار بود دو تروریست انتحاری با کمربندی انفجاری به زائران اربعین حسینی (ع) حمله کنند.

در خبری دیگر، واحد استخبارات وزارت کشور عراق (خلیه الصقور) نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد که یک طرح حمله تروریستی به زائران اربعین را امروز سه شنبه خنثی کرده است.

بر اساس این اطلاعیه، چهار تروریست انتحاری در این عملیات به هلاکت رسیده اند.

این عملیات بر پایه گزارش های دقیق اطلاعاتی و طی هفت روز رصد و تعقیب عناصر تروریستی صورت گرفت و روز سه شنبه با موفقیت اجرا شد.

وزارت دفاع عراق نیز دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرده بود که ستاد فرماندهی عملیات سامرا موفق به کشف و خنثی سازی یک طرح تروریستی تروریست های داعش برای حمله به زائران اربعین حسینی (ع) در منطقه السیفونه سامرا شدند.

بیانیه افزود که در این عملیات اطلاعاتی پلیسی، دو تروریست انتحاری به هلاکت رسیدند و کمربندهای انفجاری آنان و چهار بمب محلی ساز دیگر کشف و ضبط شد.

دولت عراق همه ساله برای تامین زیارت های میلیونی بویژه زیارت اربعین حسینی (ع) طرح های ویژه امنیتی با مشارکت ارتش و نیروهای مختلف نظامی و انتظامی عراق از جمله الحشد الشعبی اجرا می کند

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید