اقدامات شهرداری تهران در مراسم اربعین براساس مصوبه شورا

5/5

شهردار تهران گفت: در مذاکراتم با شهردار بغداد آمادگی شرکت‌های فنی وعمرانی ، خدماتی و به طور کلی مجموعه شهرداری ایران را برای همکاری و کمک به زائران اربعین در حوزه حمل ونقل، تفریحی، فرهنگی و مناسبت‌‌ها به تمامی زائران اعلام کردم.

شهردار تهران گفت: در مذاکراتم با شهردار بغداد آمادگی شرکت‌های فنی وعمرانی ، خدماتی و به طور کلی مجموعه شهرداری ایران را برای همکاری و کمک به زائران اربعین در حوزه حمل ونقل، تفریحی، فرهنگی و مناسبت‌‌ها به تمامی زائران اعلام کردم. به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف در حاشیه دیدار با شهردار بغداد با حضور در جمع خبرنگاران به محتویات این برنامه اشاره کرد و گفت: درگفت و گو با شهردار بغداد مساله تفاهم نامه بین این دو شهر مورد بحث قرار گرفت. به طوری که هیات عراقی تاکید داشت تا درخصوص بخش های فرهنگی، خدمات شهری، پسماند و جمع آوری زباله و ساخت مترو همکاری هایی صورت بگیرد . وی با بیان اینکه شهرداری تهران آمادگی کامل برای همکاری چه از حیث فنی و مشاوره ای و چه از حیث کمک بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری و اجرای پروژه ها را دارد، عنوان کرد: امیدواریم با امنیتی که در عراق برقرار شده و پیروزی هایی که ملت عراق به دست آورده اند این همکاری ها در آینده به ثمر بنشیند . شهردار تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص مصوبه اخیر شورای شهر تهران برای ارایه خدمات به زوار و کمک به عراق برای اجرای مراسم اربعین عنوان کرد: در سالهای گذشته حدود 2 میلیون زائر از ایران برای شرکت در مراسم اربعین به عراق می رفتند که بخش قابل توجهی از این جمعیت تهرانی بودند. مجموعه دولت و شهرداری دراین سالها تلاش کرد تا در حوزه های ایمنی، سلامت ، حمل ونقل و … امکانات لازم را در اختیار زوار قرار دهد. در این خصوص امسال نیز پیش بینی های لازم در حال بررسی است و هماهنگی هایی باید با کشور عراق صورت بگیرد. وی با بیان اینکه اقدامات شهرداری تهران برای مراسم اربعین نیاز به مصوبه شورا دارد، گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته شورا مصوبه مورد نظر برای اربعین را تدوین کرد و انشالله شهرداری تهران امسال نیز همچون سالهای گذشته اقدامات لازم در مرزها در کشور عراق را انجام می دهد . قالیباف در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اقدامات شهرداری تهران برای خدمات رسانی و بازسازی شهرهایی همچون بغداد و کاظمین و ارایه خدمات لازم برای زوار در مراسم اربعین بیان کرد: درمذاکراتم با شهردار بغداد عنوان کردم که شرکت‌های فنی وعمرانی ، خدماتی و به طور کلی مجموعه شهرداری از هر جهت آمادگی همکاری دارد. همه مردم ما دوست دارند تا شهروندان بغداد و کاظمین از شرایط بهتری برخوردار شوند . ما به طور خاص این آمادگی را داریم که درحوزه حمل ونقل، تفریحی، فرهنگی و مناسبت‌ها کمک‌های لازم را به تمامی زائران ارایه دهیم.

به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف در حاشیه دیدار با شهردار بغداد با حضور در جمع خبرنگاران به محتویات این برنامه اشاره کرد و گفت: درگفت و گو با شهردار بغداد مساله تفاهم نامه بین این دو شهر مورد بحث قرار گرفت. به طوری که هیات عراقی تاکید داشت تا درخصوص بخش های فرهنگی، خدمات شهری، پسماند و جمع آوری زباله و ساخت مترو همکاری هایی صورت بگیرد .

وی با بیان اینکه شهرداری تهران آمادگی کامل برای همکاری چه از حیث فنی و مشاوره ای و چه از حیث کمک بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری و اجرای پروژه ها را دارد، عنوان کرد: امیدواریم با امنیتی که در عراق برقرار شده و پیروزی هایی که ملت عراق به دست آورده اند این همکاری ها در آینده به ثمر بنشیند .

شهردار تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص مصوبه اخیر شورای شهر تهران برای ارایه خدمات به زوار و کمک به عراق برای اجرای مراسم اربعین عنوان کرد: در سالهای گذشته حدود 2 میلیون زائر از ایران برای شرکت در مراسم اربعین به عراق می رفتند که بخش قابل توجهی از این جمعیت تهرانی بودند. مجموعه دولت و شهرداری دراین سالها تلاش کرد تا در حوزه های ایمنی، سلامت ، حمل ونقل و … امکانات لازم را در اختیار زوار قرار دهد. در این خصوص امسال نیز پیش بینی های لازم در حال بررسی است و هماهنگی هایی باید با کشور عراق صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه اقدامات شهرداری تهران برای مراسم اربعین نیاز به مصوبه شورا دارد، گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته شورا مصوبه مورد نظر برای اربعین را تدوین کرد و انشالله شهرداری تهران امسال نیز همچون سالهای گذشته اقدامات لازم در مرزها در کشور عراق را انجام می دهد .

قالیباف در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اقدامات شهرداری تهران برای خدمات رسانی و بازسازی شهرهایی همچون بغداد و کاظمین و ارایه خدمات لازم برای زوار در مراسم اربعین بیان کرد: درمذاکراتم با شهردار بغداد عنوان کردم که شرکت‌های فنی وعمرانی ، خدماتی و به طور کلی مجموعه شهرداری از هر جهت آمادگی همکاری دارد. همه مردم ما دوست دارند تا شهروندان بغداد و کاظمین از شرایط بهتری برخوردار شوند . ما به طور خاص این آمادگی را داریم که درحوزه حمل ونقل، تفریحی، فرهنگی و مناسبت‌ها کمک‌های لازم را به تمامی زائران ارایه دهیم.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید