افزایش ظرفیت اسکان زائران اربعین در صحن عقیله بنی هاشم(س)

امسال در این صحن اسکان ۳۰ هزار زائر اربعین پیش‌بینی شده است.
5/5

صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) در ضلع غربی حرم امام‌حسین (ع) حد فاصل باب‌القبله و باب الرأس حرم سیدالشهدا (ع) در حال احداث‌ است.

این مکان با توجه به نزدیک بودن به حرم‌امام حسین (ع) فضای مناسبی برای برپایی موکب‌های اربعین به شمار می‌رود، بر همین اساس سال گذشته نیز بخش قابل توجهی از آن برای اسکان زائران اربعین حسینی مورد استفاده قرار گرفت و‌ امسال نیز با توجه به پیشرفت بهتر این طرح، امکان بهره گرفتن از فضای صحن عقیله بنی هاشم (س) وجود دارد.

یوسف افضلی دبیر کمیته اسکان و‌ تغذیه ستاد‌مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به‌ امکان استفاده از فضای صحن عقیله بنی‌هاشم (س) اظهار داشت: در سال‌های اخیر تعداد زائران اربعین حسینی نیز در حال افزایش است و‌ امسال با توجه به حذف ویزای عراق در ایام اربعین به طورحتم شاهد حضور پرشور مردم کشورمان در پیاده‌روی اربعین خواهیم بود.

وی با بیان اینکه صحن عقیله بنی‌هاشم (س) در مساحتی بالغ بر ۵ هکتار احداث می‌شود، گفت: احداث این صحن اولین فاز از طرح توسعه حرم اباعبدالله (ع) است. سال گذشته در این فضا زائران حضور یافتند و‌موکب‌هایی نیز برپا شد که امسال نیز با هماهنگی‌های صورت گرفته در این صحن تجهیزات لازم برای حضور زائران اربعین پیش‌بینی می‌شود.

دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین به افزایش ظرفیت صحن عقیله در کربلا برای پذیرایی از زائران اربعین نیز اشاره کرد و افزود: امسال بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در صحن عقیله بیش از ۳۰ هزار زائر اربعین اسکان داده می‌شوند و در موکب‌های اطراف حرم امام حسین (ع) نیز موکب‌های تغذیه وجود دارد که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

به گزارش فارس، امسال در صحن حضر‌ت زهرا (س) نجف اشرف نیز ۷۰ هزار زائر اربعین اسکان داده می‌شوند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید