اعلام تمهیدات جدید خروج از کشور مشمولان در اربعین حسینی

برنامه ای برای افزایش زمان سربازی نداریم
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی در همایش نیروهای مسلح جزیره کیش، گفت: دانش آموزان و دانشجویان می توانند با دریافت نامه از دانشگاه یا محل تحصیل خود و بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

سردار کمالی در خصوص افرادی هم که در فرجه زمانی یک ساله حضور دارند یعنی از دبیرستان یا دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و باید تلکلیف وضعیت نظامن وظیفه خود را مشخص کنند ، به این گروه از افراد هم اجازه داده شد است قبل از اینکه وضعیت نظام وظیفه شان مشخص شود از کشور خارج شوند.

وی در خصوص سربازان علاقه مند به حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی هم گفت: به نیروهای مسلح ابلاغ شده است که با مرخصی تشویقی که در اختیار فرماندهان و مسوولان است به شرط آنکه به ماموریت های یگان خود خدشه ای وارد نشود، به این سربازان اجازه خروج از کشور داده شود.

مشمولان غایب به امید اجرای طرح و برنامه‌ای در آینده نباشند

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری به وضعیت مشمولان غایب هم اشاره کرد و گفت: آخرین عفو عمومی که صورت گرفته مربوط به سال ۹۶ است بعد از آن هیچ اضافه خدمتی بخشیده نمی شود و لذا افراد غایب منتظر نمانند و خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند.

سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی افزود: البته در سال ۹۶ اختیاراتی به فرماندهان و مسوولان داده شده به نحوی که فرماندهان و مسئولان محل سرتیپی می توانند نصف اضافه خدمت، فرماندهان و مسئولان سرلشکری و بالاتر دو سوم اضافه خدمت و بالاخره در مناطق امنیتی، فرماندهان می توانند کل اضافه خدمت غایبان را ببخشند.

مقررات معافیت های ایثارگری به قوت خود باقی است

سردار کمالی شایعات پیرامون حذف معافیت های ایثارگری را رد کرد و گفت: ایثارگرانی که ۳۰ ماه و بیشتر سابقه حضور در جبهه و ایثارگری دارند همچنان می توانند به ازای هعر ۳۰ ماه یک فرزند خود را از خدمت وظیفه عمومی معاف کنند.

وی افزود: جانبازان هم به ازای هر ۲۵ درصد می توانند یک فرزند خود را از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح توضیح داد تنها تغییری که صورت گرفت مربوط به ایثارگرانی است که ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه دارند که از امروز ۳۱ شهریور این تسهیلات حذف و به جای ان در آینده به ازای هر ماه سابقه از ۱۲ روز معافی برخوردار می شوند.

افزایش مدت زمان خدمت سربازی فعلا منتفی است

سردار کمالی با بیان اینکه طبق ماده ۴ قانونخدمت وظیفه عمومی، مدت سربازی ۲۴ ماه تعیین شده است گفت: ستاد کل نیروهای مسلح در مواقع لزوم می تواند مدت زمان خدمت سربازی را افزایش یا کاهش دهد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هم اکنون مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی ۱۸ ماه، مناطق محروم و عملیاتی ۱۹ ماه، مناطق عادی و یگان های حفاظت ۲۱ ماه و در خصوص ماموران دستگاه های دولتی به جز یگان های حفاظت، ۲۴ ماه تعیین شده است.

سردار کمالی تاکید کرد: ستاد کل نیروهای مسلح فعلا برنامه ای برای افزایش و یا کاهش مدت زمان سربازی ندارد اما قانونگذار این اجازه را داده تا در صورت ضرورت نسبت به افزایش یا کاهش این مدت اقدام شود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید