اطلاعیه “ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین” برای سال ۹۹

ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین که هرساله طرح بزرگ «راهنمای زائر» را برای برگزاری باشکوه‌تر راهپیمایی اربعین، درجهت خدمات رسانی و راهنمایی به زوار اربعین حسینی برگزار می‌کرد، امسال با توجه به شیوع کرونا و لغو شدن این مراسم، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
5/5

ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین که هرساله طرح بزرگ «راهنمای زائر» را برای برگزاری باشکوه‌تر راهپیمایی اربعین، درجهت خدمات رسانی و راهنمایی به زوار اربعین حسینی برگزار می‌کرد، امسال با توجه به شیوع کرونا و لغو شدن این مراسم، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
و بذل مهجته فیک لسیتنقذ عبادک من الجهاله و حیره الضلاله

باز ماه حسین (ع) و باز رایحه عطرآگین اربعین که فصل زیارت را به همه آزادگان جهان یادآوری می‌کند و باز نفس‌هایی که در شوق تازه شدن در ملکوت آسمان کربلا می‌سوزند و اشتیاق و دلتنگی همه کسانی که زندگی در بهشت بیکران اباعبدالله را در آرمان‌شهر اربعین، انتظار می‌کشند.

این‌ها واژگانی اندک برای توصیف خدمت‌گزاران زائرین آن آستان ملک پاسبان است که امسال مانند همه امت اسلامی و آزادگان جهان نگران برپا نشدن بزرگترین کنگره سالانه بشری در طریق الحسین هستند.

خادمین ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین گرچه امسال نیز مانند سالیان قبل با افتخار آماده‌ی انجام وظیفه در قبال زائرین اباعبدالله الحسین (ع) هستند و این ویروس منحوس همچنان نتوانسته امید‌ها را به زیارت و عاشقی و نوکری سالار شهیدان در بین خدمتگزاران کم نماید، اما با این حال لبیک گوی نواده‌ی مجاهد و پرچمدار نهضت حسینی در روزگار ما، تابع در همه تدابیر و دستوراتی است که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ می‌شود.

چه اینکه بتوان بر اساس برخی ضوابط بهداشتی، حضور هر چند محدود زائران همه کشور‌ها در موسم اربعین را فراهم نمود و یا اینکه بتوان از خدمت راهنمای زائر برای سایر فعالیت‌های جهادی در حوزه خدمات بهداشتی و زائرین اربعین از ایرانی و عراقی‌های عزیز گرفته تا سایر زائرین جغرافیای عظیم تشیع بهره برد.

بی‌شک تدابیر روشن بینانه بتواند مانند محرم ماندگار امسال، اربعینی استثنایی و تابناک برای همگان و تاریخ فراهم کند و آوازه‌ی نام بلند حسینی بار دیگر شرق تا غرب عالم را پر نماید.

چشم به راه تصمیمات کارساز و تدابیر اصولی اولیاء امور می‌مانیم و در هر صورتی به دستور، ولی فقیه آگاه زمان‌مان گوش فراهم خواهیم داد.
ان شالله

ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین ۱۳۹۹

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید