استقرار ۸ بیمارستان صحرایی در مرزها برای مراقبت از زائران اربعین

5/5

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استقرار هشت بیمارستان صحرایی در مرزها برای مراقبت از زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ بهرام عین‌اللهی از استقرار هشت بیمارستان صحرایی در مرزها برای مراقبت از زائران اربعین حسینی خبر داد و اظهار کرد: هفت فروند بالگرد اورژانس، 200 دستگاه آمبولانس، 35 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 20 دستگاه موتورلانس و همچنین هشت بیمارستان و درمانگاه صحرایی برای مراقبت‌های بهداشتی و درمانی از زائران اربعین در بخش‌های مختلف مرزها مستقر شده‌اند.

وی از آماده‌باش و تامین تجهیزات کاروان بهداشتی و درمانی اربعین برای رسیدگی به راهپیمایان اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: رسیدگی بهداشتی و درمانی در داخل کشور با وزارت بهداشت و در خارج از مرزها با هلال احمر است.

وزیر بهداشت گفت: سه فروند هواپیمای بال ثابت در فرودگاه‌های جیرفت و تهران برای انتقال بیماران احتمالی اربعین در نظر گرفته شده است و این هواپیماها ظرفیت 50 تا 100 تخت را دارد.

عین‌اللهی با بیان این که کاروان بهداشت ودرمان اربعین حسینی از 12 شهریور به مرزهای هشت‌گانه کشور اعزام شده‌اند، افزود: این کاروان شامل هزار تکنسین فوریت‌های پزشکی و دو هزار تیم  بهداشتی است که علاوه بر خدمت‌رسانی به زائران راهپیمایی اربعین حسینی در مسیر راهپیمایی اربعین تا مرزهای کشور بر بهداشت محیط، سلامت آب و غذای زائران نظارت می‌کنند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید