اربعین در موکب یحیی ابن زید(ع) شهرستان گنبدکاووس در کربلا

5/5

موکب یحیی ابن زید (ع) شهرستان گنبدکاووس در کربلا برپا می‌شود رئیس ستاد عتبات عالیات گنبدکاووس گفت: خیران شهرستان گنبدکاووس تعهد کردند یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال کمک غیرنقدی و ۲ تن مرغ مورد نیاز ایام اربعین برای اطعام زائران را تقبل کنند.

موکب یحیی ابن زید (ع) شهرستان گنبدکاووس در کربلا برپا می‌شود رئیس ستاد عتبات عالیات گنبدکاووس گفت: خیران شهرستان گنبدکاووس تعهد کردند یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال کمک غیرنقدی و ۲ تن مرغ مورد نیاز ایام اربعین برای اطعام زائران را تقبل کنند. به گزارش خبرنگاران جوان،رمضانعلی خالقی، صبح امروز در نشست خبری روند برپایی موکب حضرت یحیی ابن زید (ع) شهرستان گنبدکاووس با خبرنگاران اظهار داشت: در ایام پیاده‌روی زائران امام حسین (ع) در اربعین ۵ تن و ۵۰۰ کیلوگرم مرغ جهت اطعام زوار نیاز بود که از این میزان، ۲ تن را یکی از خیران گنبدی تقبل کردند. رئیس عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس با اشاره به برپایی موکب یحیی ابن زید(ع) گنبدکاووس در کربلا افزود: امروز جهت تعیین مکان موکب حضرت یحیی ابن زید (ع) عازم کربلای معلی هستیم تا اقدامات لازم در راستای شکل‌گیری این موکب انجام شود. خالقی تصریح کرد: ۳ کمیته با عنوان‌های کمیته پشتیبانی و مشارکت مردمی، کمیته بهداشت و درمان و کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی در قالب ستاد اربعین شکل گرفته تا بتوانیم این موکب را به نحو احسن در کربلای معلی برپا کنیم. رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: این موکب برای نخستین‌بار از شهرستان گنبدکاووس در کربلای معلی برپا می‌شود و در سال‌های گذشته موکبی به نمایندگی استان گلستان در مسیر کربلا برپا می‌شد. خالقی تاکید کرد: در نظر داریم برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم مانند موادغذایی فاسد نشدنی، ظروف یکبار مصرف، امکانات طبخ غذا، مکان‌هایی در سطح شهر پیش‌بینی کنیم تا مردم نذورات خود را به این مکان‌ها تحویل دهند. رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس گفت: با همکاری سازمان تبلیغات و سپاه شهرستان قرار است در پایگاه‌های بسیج و مساجد سطح شهرستان، شرایطی فراهم شود تا نذورات مردم از این طریق هم جمع‌آوری شود. خالقی اظهار کرد: با همکاری مرکز بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس، قرار است در ایام اربعین ۳ پزشک و ۶ پرستار جهت ارائه خدمات پزشکی این موکب را همراهی کنند.

به گزارش خبرنگاران جوان،رمضانعلی خالقی، صبح امروز در نشست خبری روند برپایی موکب حضرت یحیی ابن زید (ع) شهرستان گنبدکاووس با خبرنگاران اظهار داشت: در ایام پیاده‌روی زائران امام حسین (ع) در اربعین ۵ تن و ۵۰۰ کیلوگرم مرغ جهت اطعام زوار نیاز بود که از این میزان، ۲ تن را یکی از خیران گنبدی تقبل کردند.

رئیس عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس با اشاره به برپایی موکب یحیی ابن زید(ع) گنبدکاووس در کربلا افزود: امروز جهت تعیین مکان موکب حضرت یحیی ابن زید (ع) عازم کربلای معلی هستیم تا اقدامات لازم در راستای شکل‌گیری این موکب انجام شود.

خالقی تصریح کرد: ۳ کمیته با عنوان‌های کمیته پشتیبانی و مشارکت مردمی، کمیته بهداشت و درمان و کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی در قالب ستاد اربعین شکل گرفته تا بتوانیم این موکب را به نحو احسن در کربلای معلی برپا کنیم.

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: این موکب برای نخستین‌بار از شهرستان گنبدکاووس در کربلای معلی برپا می‌شود و در سال‌های گذشته موکبی به نمایندگی استان گلستان در مسیر کربلا برپا می‌شد.

خالقی تاکید کرد: در نظر داریم برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم مانند موادغذایی فاسد نشدنی، ظروف یکبار مصرف، امکانات طبخ غذا، مکان‌هایی در سطح شهر پیش‌بینی کنیم تا مردم نذورات خود را به این مکان‌ها تحویل دهند.

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس گفت: با همکاری سازمان تبلیغات و سپاه شهرستان قرار است در پایگاه‌های بسیج و مساجد سطح شهرستان، شرایطی فراهم شود تا نذورات مردم از این طریق هم جمع‌آوری شود.

خالقی اظهار کرد: با همکاری مرکز بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس، قرار است در ایام اربعین ۳ پزشک و ۶ پرستار جهت ارائه خدمات پزشکی این موکب را همراهی کنند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید