اربعین توطئه دشمنان برای ایجاد تفرقه در خاورمیانه را خنثی کرد

کنگره عظیم اربعین توطئه دشمنان برای ایجاد تفرقه در بین کشورهای خاورمیانه را خنثی کرده است
5/5

عباس پاپی زاده در حاشیه بازدید از مواکب شهرستان دزفول در مرز چذابه: در چند سال گذشته با همت مردم، خیران و مسئولان اقدامات ارزشمندی در زمینه برگزاری هرچه باشکوه تر راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی در استان هایی همچون خوزستان صورت گرفته است.

وی، راهپیمایی عظیم اربعین را یک اقدام فرهنگی ارزشمند بین دو ملت ایران و عراق برشمرد و افزود: خوشبختانه در چند سال گذشته خیران استان خوزستان به همراه مردم در حجم بسیار گسترده اقداماتی برای پرشور و باشکوه تر برگزار شدن این کنگره انجام داده اند که قطعا انجام این مهم از توان دولت به تنهایی خارج بود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در سه سال گذشته اقدامات مطلوبی در راستای بهبود خدمات رسانی به زائران و توسعه زیرساخت های مورد نیاز در پایانه مرزی چذابه صورت گرفته است، عنوان کرد: احداث جاده مناسب به طول ۶۴ کیلومتر در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر این طرح در مراحل پایانی است؛ ضمن اینکه تامین زیرساخت های مهمی همچون آب، برق و گاز برای پایانه مرزی چذابه نیز در دست انجام است.

پاپی زاده با اشاره به طرح دائمی شدن مواکب در پایانه مرزی چذابه، یادآور شد: تا پیش از این مواکب در قالب چادر و کانکس برپا می شد اما خوشبختانه در یکسال اخیر یک زمین برای احداث فضای دائمی برای مواکب تخصیص داده شد که با توجه به اینکه اربعین در فصل گرم سال برگزار می شود این مواکب دائمی که اکنون به صورت ساخت و ساز در حال احداث هستند شرایط بسیار مناسبی را برای اسکان موقت زائران فراهم خواهد آورد تا این زائران کمتر دچار مشکل شوند.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحرکات منجر به شکستی که اخیرا از سوی دشمنان برای ناامن جلوه دادن کشور عراق به منظور کاستن از حضور پرشور زائران کربلا صورت گرفت، افزود: ارتباط تنگاتنگ بین دو ملت ایران و عراق ریشه تاریخی دارد که این نزدیکی فرهنگی و مذهبی بین این دوملت پتانسیل های عظیمی را برای ما به وجود آورده است.

پاپی زاده بیان کرد: امروزه غرب به ویژه آمریکا به دنبال طرح نقشه خاورمیانه بزرگ است که در این طرح آمریکا تلاش می کند تا اختلافات کشورهای خاورمیانه را برجسته کند تا در جهت تجزیه این کشورها گام بردارد. در این بین مشاهده کرده ایم که اگر ملت ایران در کنار ملت عراق نبود چه بسا تاکنون تروریست هایی همچون داعش به کمک آمریکا و کشورهای اروپایی بر کشور عراق و حتی سوریه حاکم می شدند.

وی ادامه داد: اما همین ارتباط تنگاتنگ فرهنگی بین ایران و عراق از جمله همین کنگره اربعین حسینی رابطه این دو ملت را نزدیکتر کرده و این دو ملت تلاش کرده اند تا با استفاده از توان، تخصص، تجربیات و همدلی در بحث برگزاری‌ مراسم اربعین حسینی در امنیت و اقتدار کامل، با تفرقه ای که غرب قصد دارد در منطقه ایجاد کند مقابله کنند.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرکت فرهنگی ارزشمند راهپیمایی اربعین توانسته ثبات خوبی در خاورمیانه ایجاد کند، افزود: پرواضح است که در بحث تحولات خاورمیانه ایران تعیین کننده است که این امر توان بالای ملت ایران در منطقه و جهان را ثابت می کند.

پاپی زاده با بیان اینکه حماسه اربعین حسینی به عنوان یک کانون برای تراوشات ارزش های مهمی همچون همدلی، وحدت و نزدیکی فرهنگی در اختیار ملت های مسلمان قرار گرفته، گفت: ایران به کشورهای مسلمان و مظلوم منطقه خاورمیانه این درس مهم را داده که به هیچ طریقی زیر پرچم استکبار نروند و این ملت ها در ثبات و اقتدار و استقلال برای کشورشان تصمیم بگیرند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید