اجرای ۲۰ عنوان برنامه فرهنگی جایگزین مراسم اربعین حسینی

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با بیان این مطلب که لغو مراسم اربعین حسینی جهت حفظ امنیت و سلامت مردم است گفت:مراسم‌ها و آیین‌های فرهنگی و مذهبی اربعین امسال با شعار «حسین(ع) سفینه نجات» در ایران و کشورهای دیگر به صورت مجازی برگزار می‌شود.
5/5

حجت الاسلام احمدی- رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین- در نشست تشریح برنامه‌های «کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین» که در محل بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد با اشاره به اینکه به دلیل شیوع کرونا و با هدف جلوگیری از گسترش این ویروس راهپیمایی اربعین ۹۹ در ایران و عراق لغو شده است گفت: راهپیمایی اربعین ۹۹ با هدف حفظ سلامت مردم و جلوگیری از گسترش کرونا، لغو شده است. بر همین اساس مراسم‌های مذهبی و فرهنگی جایگزین راهپیمایی اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین افزود: مراسم‌ها و آیین‌های فرهنگی و مذهبی اربعین امسال با شعار «حسین (ع) سفینه نجات» در ایران و کشور‌های دیگر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به برگزاری ۲۰ عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی جایگزین راهپیمایی اربعین حسینی، گفت: برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در بخش‌های مختلف نظیر مداحی، سخنرانی، برنامه‌های فرهنگی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به عضویت بیست و هشت نهاد در کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، یادآور شد: ۷۰ نهاد مردمی و دولتی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی اربعین حسینی مشارکت دارند. برنامه‌های فرهنگی اربعین امسال در بخش‌های مختلف قرآنی، تبلیغی، هنری و بین‌الملل و بانوان برگزار خواهیم کرد. همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در فضای مجازی برگزار می‌شود. بازنمایی موکب‌ها، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ویژه کودکان و نوجوانان و پویش‌های مختلف فرهنگی و مذهبی نیز خواهیم داشت.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی افزود: برگزاری آیین‌های اربعین در منازل مردم با شعار «هر خانه یک حسینیه است» با حضور روحانیون برگزار خواهد شد که در روز ۱۹ سفر نیز بر اساس برنامه زمان نبدی شده زیارت اربعین در همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها برگزار می‌شود. امسال نیز همانند سال‌های گذشته رادیو اربعین فعال است و مردم می‌توانند اخبار و اطلاعیه‌های ستاد اربعین را از این طریق دریافت کنند. مردم در برگزاری راهپیمایی اربعین نقش مهمی دارند و اگر اطلاعات و اخبار درست بدهیم، خودشان مراسم اربعین را مدیریت کرده و به پیش خواهند برد./ ایسنا

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید