آمار صدور گذرنامه ها نشان‌دهنده استقبال مردم از اربعین است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: آمار صدور گذرنامه ها نشان‌دهنده استقبال مردم از اربعین است.
5/5

سردار محسن فتحی زاده بعدازظهر چهارشنبه در نشست قرارگاه اربعین در پایانه مرزی مهران اظهار داشت:سال گذشته با همت همه مسئولان و همکاری صمیمانه مردم بهترین ماموریت اربعین را با بهترین شرایط پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: مشکلاتی در بخش های اجرایی داشتیم و امسال تعدادی از این مشکلات مرتفع شده و نیاز است سایر نواقصات در مدت کم باقی مانده تا آغاز کنگره عظیم اربعین حسینی برطرف شود و با توجه لغو روادید که موجب توسعه عملیات اربعین حسینی خواهد شد مسئولیت ما هم افزایش خواهد یافت.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه ما امسال با افزایش فوق العاده جمعیت روبرو خواهیم بود، گفت: مرز مهران اصلی‌ترین مرز ما در سال‌های گذشته با بیش از ۶۰ درصد بوده است که امسال بازگشایی مرز خسروی می‌تواند بار زیادی از دوش این پایانه مرزی بردارد.

سردار فتحی زاده با بیان اینکه پیش بینی می شود تردد خودروهای شخصی امسال به مراتب افزایش چشمگیری داشته باشد ،تاکید کرد: بایستی ایمنی مسیر ها را مهیا کنیم و مکانهایی مناسب را برای استراحت زائران و پارک خودروها مد نظر قرار دهیم.

وی به بحث مهم پارک خودروهای شخصی و عمومی در پارکینگ های شهر مهران اشاره کرد و گفت: برقراری امنیت پارکینگ ها بایستی با برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد تا زائران بتوانند با خیال آسوده از این پارکینگ ها استفاده کنند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا خاطرنشان کرد: موفقیت ماموریت اربعین هماهنگی دو طرف مرز است و ما در سال گذشته آمادگی لازم برای ورود زائران را داشتیم و با توجه به عدم آمادگی طرف مقابل مجبور شدیم چند ساعتی از تردد زائران به صورت پرحجم جلوگیری کنیم.

ایمن سازی مسیرایلام به مهران بسیار مهم است

سردار فتحی زاده با بیان اینکه موضوع پایانه مرزی مهران یک کار ملی است، گفت: با توجه به حضور بی شمار زائران و ورود و خروج آنان از این مرز ،نیروی انتظامی تیم های توانمند خود را در این پایانه مرزی مستقر خواهد کرد.

وی یادآور شد: موکب داران، با نیروی انتظامی در جانمایی ها و ترددها هماهنگی لازم داشته باشند تا پلیس بتواند بیش از پیش در راستای تامین امنیت زائران موفق باشد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا افزود: ایمن سازی مسیرایلام به مهران بسیار مهم است و مقداری ازعملیات عمرانی آن باقی مانده است که بایستی با توجه به فرصت محدود باقی مانده تا کنگره عظیم اربعین حسینی در اولویت قرار گیرد تا هر چه سریعتر این محور برای تردد زائران ایمن شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه خط قرمز ما امنیت است و هیچ مورد امنیتی نباید به وقوع بپیوندد،گفت: به لحاظ امنیتی نیاز است دستگاه‌های ایکس‌ری پیشرفته‌تری در مرز مستقر شود تا بتوانیم به نحو مطلوب تأمین امنیت زائران را در مسیر ورود و خروج کنترل کنیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا یادآور شد: در آینده نزدیک در مرز مستقر خواهیم شد و تقویت مرزبانی و یگان ویژه از اولویت‌های ما است و انتظامی استان ایلام نیز با تمام توان کار خدمت رسانی به زائران را در دستور کار قرار خواهد داد

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید