آغاز صدور روادید پیاده‌روی اربعین حسینی در فارس

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

صدور روادید پیاده‌روی اربعین حسینی در استان فارس آغاز شد.

صدور روادید پیاده‌روی اربعین حسینی در استان فارس آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر حج و زیارت فارس گفت: ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر برای پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت نام کرده اند و صدور روادید در فارس آغاز شده است. علیرضا زینلی افزود: فارس پس از تهران بیشترین تعداد ثبت نامی را برای پیاده روی اربعین حسینی دارد و فقط دفاتر مجاز زیارتی مورد تایید سازمان حج و زیارت ، مجاز به ثبت درخواست شهروندان هستند. وی با بیان این که برای ثبت نام نیاز به مراجعه به کنسول گری نیست افزود: افرادی با سوء استفاده از احساسات مردم و گرفتن هزینه گزاف، اقدام به صدور روادید جعلی می‌کنند. زینلی گفت:۱۴۰ دفتر در فارس برای ثبت نام سفر‌های عتبات در نظر گرفته شده که اسامی آن‌ها در سایت حج و زیارت استان درج شده است. وی درباره پوشش ثبت نام دیگر استان‌ها گفت: در حال حاضر تنها ثبت نام برای استان بوشهر در فارس قطعی شده و است و ثبت نام پیاده‌روی اربعین حسینی استان‌های هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد هنوز قطعی نیست. مدیر حج و زیارت استان فارس افزود: هزینه‌ای از زائران برای بیمه و هلال احمر گرفته می‌شود، که این امر مربوط به وزارت کشور است و حج و زیارت فقط وظیفه ثبت نام را برعهده دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر حج و زیارت فارس گفت: ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر برای پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت نام کرده اند و صدور روادید در فارس آغاز شده است.
علیرضا زینلی افزود: فارس پس از تهران بیشترین تعداد ثبت نامی را برای پیاده روی اربعین حسینی دارد و فقط دفاتر مجاز زیارتی مورد تایید سازمان حج و زیارت ، مجاز به ثبت درخواست شهروندان هستند.
وی با بیان این که برای ثبت نام نیاز به مراجعه به کنسول گری نیست افزود: افرادی با سوء استفاده از احساسات مردم و گرفتن هزینه گزاف، اقدام به صدور روادید جعلی می‌کنند.
زینلی گفت:۱۴۰ دفتر در فارس برای ثبت نام سفر‌های عتبات در نظر گرفته شده که اسامی آن‌ها در سایت حج و زیارت استان درج شده است.
وی درباره پوشش ثبت نام دیگر استان‌ها گفت: در حال حاضر تنها ثبت نام برای استان بوشهر در فارس قطعی شده و است و ثبت نام پیاده‌روی اربعین حسینی استان‌های هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد هنوز قطعی نیست.
مدیر حج و زیارت استان فارس افزود: هزینه‌ای از زائران برای بیمه و هلال احمر گرفته می‌شود، که این امر مربوط به وزارت کشور است و حج و زیارت فقط وظیفه ثبت نام را برعهده دارد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید