2 میلیون و 230 هزار روادید برای زائران اربعین حسینی صادر شد

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین گفت: تاکنون 2 میلیون و 230 هزار فقره روادید برای عزیمت زائران اربعین حسینی به کشور عراق صادر شده است.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین گفت: تاکنون 2 میلیون و 230 هزار فقره روادید برای عزیمت زائران اربعین حسینی به کشور عراق صادر شده است. شهریار حیدری روز شنبه در گفت وگوی خبری اظهارکرد: یک میلیون و 470 هزار نفر از زائرانی که روادید دریافت کرده اند در روزهای گذشته از مرزهای سه گانه مهران، شلمچه و چذابه به کربلای معلی عزیمت کردند. وی خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد بار ترافیکی و بیشترین میزان تردد زائران اربعین در این مدت مربوط به مرز مهران بوده است. وی افزود: کمیته های 13 گانه اربعین کار خود را به بهترین شکل ارائه می دهند و هیچ مشکلی در زمینه اسکان و تغذیه زائران وجود ندارد. حیدری با بیان اینکه مهم ترین کمیته ستاد اربعین، امنیتی و انتظامی است، گفت: مسئولیت این کمیته که برعهده نیروی انتظامی با همکاری عوامل نظامی و سایر اعضا کمیته است با روان سازی ترافیک و ایجاد امنیت موفق عمل کرده است. وی یادآور شد: لایه بندی برای آمایش افراد دارای مجوز قانونی خروج و افراد بدون مجوز شکل گرفته و تاکنون 31 هزار نفر از افراد فاقد گذرنامه و روادید بازگشت داده شده اند. سخنگوی ستاد مرکزی اربعین گفت: هیچگونه امکانی برای صدور روادید در مرزهای کشور وجود ندارد و افراد فاقد گذرنامه و روادید می توانند به کنسولگری های موقت در ایلام و کرمانشاه مراجعه کنند و در کمترین زمان روادید آنها صادر می شود. حیدری از هموطنان خواست که بدون مدارک معتبر به مرزها مراجعه نکنند زیرا فرآیند بازگشت دادن این افراد در روند تردد دیگر زائران اختلال ایجاد و خروج آنها را با کندی مواجه می کند. میزان صدور روادید زائران اربعین حسینی تاکنون بسیار بیشتر از کل زائران اربعینی است که سال گذشته وارد عراق شدند. پیش بینی اولیه تردد 2.5 میلیون زائر اربعین از مرزهای کشور بود که بررسی روند کنونی نشان از افزایش شمار زائران به فراتر از آمار سال گذشته و همچنین فزونتر از براوردهای اولیه دارد.

شهریار حیدری روز شنبه در گفت وگوی خبری اظهارکرد: یک میلیون و 470 هزار نفر از زائرانی که روادید دریافت کرده اند در روزهای گذشته از مرزهای سه گانه مهران، شلمچه و چذابه به کربلای معلی عزیمت کردند.
وی خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد بار ترافیکی و بیشترین میزان تردد زائران اربعین در این مدت مربوط به مرز مهران بوده است.
وی افزود: کمیته های 13 گانه اربعین کار خود را به بهترین شکل ارائه می دهند و هیچ مشکلی در زمینه اسکان و تغذیه زائران وجود ندارد.
حیدری با بیان اینکه مهم ترین کمیته ستاد اربعین، امنیتی و انتظامی است، گفت: مسئولیت این کمیته که برعهده نیروی انتظامی با همکاری عوامل نظامی و سایر اعضا کمیته است با روان سازی ترافیک و ایجاد امنیت موفق عمل کرده است.
وی یادآور شد: لایه بندی برای آمایش افراد دارای مجوز قانونی خروج و افراد بدون مجوز شکل گرفته و تاکنون 31 هزار نفر از افراد فاقد گذرنامه و روادید بازگشت داده شده اند.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین گفت: هیچگونه امکانی برای صدور روادید در مرزهای کشور وجود ندارد و افراد فاقد گذرنامه و روادید می توانند به کنسولگری های موقت در ایلام و کرمانشاه مراجعه کنند و در کمترین زمان روادید آنها صادر می شود.
حیدری از هموطنان خواست که بدون مدارک معتبر به مرزها مراجعه نکنند زیرا فرآیند بازگشت دادن این افراد در روند تردد دیگر زائران اختلال ایجاد و خروج آنها را با کندی مواجه می کند.
میزان صدور روادید زائران اربعین حسینی تاکنون بسیار بیشتر از کل زائران اربعینی است که سال گذشته وارد عراق شدند.
پیش بینی اولیه تردد 2.5 میلیون زائر اربعین از مرزهای کشور بود که بررسی روند کنونی نشان از افزایش شمار زائران به فراتر از آمار سال گذشته و همچنین فزونتر از براوردهای اولیه دارد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید