۵ سورتی پرواز هواپیما‌های ارتش در ایام اربعین

رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا، گفت:مجموعه بهداشت و درمان نیروی هوایی ارتش در ایام اربعین امسال، ۵ سورتی پرواز انجام داد که ۱ سورتی آن از آبادان به شیراز و ۴ سورتی دیگر از ایلام به تهران بود.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

به گزارش ستاد راهنمای زائر به نقل از میزان، «شهروز نادری» رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا در نشست خبری اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی هوایی ارتش اظهار کرد: مجموعه بهداشت و درمان نیروی هوایی ارتش در ایام اربعین امسال، ۵ سورتی پرواز انجام داد که ۱ سورتی آن از آبادان به شیراز و ۴ سورتی دیگر از ایلام به تهران بود.

وی افزود: در ایام اربعین امسال، سامانه‌های آی‌سی‌یو هوایی در هواپیما‌های نیروی هوایی ارتش به نحوی طراحی و بکارگیری شدند که هیچ‌گونه اختلالی در روند پرواز ایجاد نکنند.

همچنین سرهنگ خلبان «محمد اکبری» معاون عملیات نیروی هوایی ارتش گفت: معاونت عملیات نیروی هوایی ارتش سعی کرد در ایام اربعین حسینی ماموریت خود را در زمینه ترابری به نحو احسن انجام دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه بخشی از پرواز‌ها در زمان شب انجام می‌شد سعی کردیم پرواز‌ها به نحوی انجام شود که با کمترین مشکل و آسیب همراه باشد.

همچنین سرهنگ «قربانعلی حقیقی» مسئول طب رزم اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی ارتش در این نشست گفت: اداره بهداشت و درمان نهاجا از تاریخ ۱۶ تا ۲۹ مهر که مسئولیت ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی را عهده‌دار بود، بیش از ۸۲ هزار ویزیت و خدمت پزشکی را به زائران حضرت سیدالشهدا (ع) ارائه داد.

وی ادامه داد: در هر سورتی پرواز هواپیما‌های ارتش در ایام اربعین، ۶ بیمار آی‌سی‌یو و ۲۰ بیمار با شرایط غیرخاص منتقل شدند.

سرهنگ حقیقی با بیان اینکه در آمبولانس‌های هوایی بیمار صرفا منتقل می‌شود، اما در آی‌سی‌یو هوایی از بیمار مراقبت‌های ویژه به عمل می‌آید، گفت: متخصصان بیهوشی، متخصصان تجهیزات پزشکی و متخصصان طب هوافضا در هواپیما‌های آمبولانس‌های هوایی نهاجا در ایام اربعین مستقر بودند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید