مرز مهران اصلی‌ترین مرز اربعین است،

معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: مرز مهران اصلی‌ترین مرز تردد در ایام اربعین است، اربعین امسال جمعیت زوار اربعین زیاد است و این موضوع نیازمند تمهیدات ویژه است
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سردار محسن فتحی‌زاده معاون هماهنگ کننده ناجا در ستاد اربعین استان که در پایانه مرزی مهران با حضور معاون امور عمرانی استاندار ایلام برگزار شد مرز مهران را اصلی‌ترین مرز اربعین در کشور عنوان کرد و گفت: امسال به سبب حذف ویزا و جا افتادن مرز مهران پیش‌بینی می‌شود دو برابر جمعیت پارسال از این مرز تردد کنند.

وی افزود: می‌طلبد که همه با تمام توان و ظرفیت در خدمتگزاری به این حجم عظیم جمعیت حاضر باشیم.

معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: آمار صدور گذرنامه نشان می‌دهد که مرز خسروی احتمالا نتواند بار زیادی را از مرز مهران بردارد اما ممکن است بخشی از جمعیت را مدیریت کند.

این مقام نظامی افزایش تردد از مرز مهران را نیازمند تمهیدات ویژه دانست و تصریح کرد: اگرچه افزایش جمعیت تردد زوار امسال به حدی است که مقداری از آن مرز خسروی را را نیز پوشش می‌دهد اما درکل تأثیر آنچنانی در کاهش تردد حجم زوار از مرز مهران ندارد.

وی با بیان این موضوع که علاوه بر افزایش جمعیت گرمی هوا نیز یکی از مشکلاتی است که امسال با آن رو به رو خواهیم بود، خاطرنشان کرد: مشکل دیگر ما حمل و نقل عمومی است که ظرفیت بالایی را می‌طلبد و البته در بعد خدمات و امکانات رفاهی و پارکینگ‌ها نیز بایست تلاش بیشتری داشته باشیم.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید