فرمانده مرزبانی خوزستان:عبور زائران از 2 مرز شلمچه و چذابه به صورت 24 ساعته است.

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: 2 مرز شلمچه و چذابه به صورت 24 ساعته برای عبور زائران اربعین حسینی باز است و به زائران خدمات رسانی می شود.

فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: 2 مرز شلمچه و چذابه به صورت 24 ساعته برای عبور زائران اربعین حسینی باز است و به زائران خدمات رسانی می شود. سردار عبداله نظرپور یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تمام زیرساخت های لازم برای عبور آسان و بدون دغدغه زائران اربعین حسینی در 2 مرز شلمچه و چذابه فراهم شده و مشکلی در خروج زائران نیست. وی اظهارکرد: تمهیدات امنیتی در مسیرهای منتهی به مرز شلمچه و چذابه اتخاذ شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. سردار نظرپور گفت: با توجه به برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته با مرزبانی کشور عراق مشکلی برای زائران از نظر امنیتی و عبور از مرز برای زائران وجود ندارد. وی افزود:گذرگاه مرزی شلمچه برای عبور اتباع خارجی در نظر گرفته شده و هماهنگی لازم در خصوص تسهیل در عبور آنها در کشور عراق با مرزبانی عراق انجام شده است. فرمانده مرزبانی خوزستان ادامه داد: زائران اربعین حسینی که قصد عبور از 2 پایانه مرزی چذابه و شلمچه را دارند باید روادید و گذرنامه معتبر داشته باشند و به هیچ زائری بدون روادید و گذرنامه ، اجازه خروج از کشور داده نمی شود. پایانه مرزی شلمچه در 16 کیلومتری غرب خرمشهر و پایانه چذابه در 110 کیلومتری شمال غرب اهواز 2 کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی است. مرز شلمچه تنها مرکز تردد اتباع خارجی برای شرکت در آیین اربعین حسینی تعیین شده است. در اربعین پارسال حدود 430 هزار زائر از مرز چذابه و 650هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از طریق مرز شلمچه راهی کربلای معلی و نجف اشرف شدند.

سردار عبداله نظرپور یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تمام زیرساخت های لازم برای عبور آسان و بدون دغدغه زائران اربعین حسینی در 2 مرز شلمچه و چذابه فراهم شده و مشکلی در خروج زائران نیست.
وی اظهارکرد: تمهیدات امنیتی در مسیرهای منتهی به مرز شلمچه و چذابه اتخاذ شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
سردار نظرپور گفت: با توجه به برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته با مرزبانی کشور عراق مشکلی برای زائران از نظر امنیتی و عبور از مرز برای زائران وجود ندارد.
وی افزود:گذرگاه مرزی شلمچه برای عبور اتباع خارجی در نظر گرفته شده و هماهنگی لازم در خصوص تسهیل در عبور آنها در کشور عراق با مرزبانی عراق انجام شده است.
فرمانده مرزبانی خوزستان ادامه داد: زائران اربعین حسینی که قصد عبور از 2 پایانه مرزی چذابه و شلمچه را دارند باید روادید و گذرنامه معتبر داشته باشند و به هیچ زائری بدون روادید و گذرنامه ، اجازه خروج از کشور داده نمی شود.
پایانه مرزی شلمچه در 16 کیلومتری غرب خرمشهر و پایانه چذابه در 110 کیلومتری شمال غرب اهواز 2 کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی است.
مرز شلمچه تنها مرکز تردد اتباع خارجی برای شرکت در آیین اربعین حسینی تعیین شده است.
در اربعین پارسال حدود 430 هزار زائر از مرز چذابه و 650هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از طریق مرز شلمچه راهی کربلای معلی و نجف اشرف شدند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید