جلوگیری از تردد خودروهای شخصی به مرز در سفرهای اربعین/ مشکل اصلی در بازگشت زوار است

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

معاون وزیر راه گفت: اربعین امسال رانندگان خودروهای شخصی باید تا فاصله‌ای از مرز، خودروی خود را در پارکینگ‌های ویژه پارک کرده و ادامه مسیر تا نقطه صفر مرزی را با خودروی عمومی طی کنند. …

معاون وزیر راه گفت: اربعین امسال رانندگان خودروهای شخصی باید تا فاصله‌ای از مرز، خودروی خود را در پارکینگ‌های ویژه پارک کرده و ادامه مسیر تا نقطه صفر مرزی را با خودروی عمومی طی کنند. … داو‌د کشاورزیان ‌درباره تمهیدات تردد زائران اربعین امسال، اظهار کرد: امکانات زیربنایی در نقاط مرزی نسبت به سال‌های گذشته روز به روز از وضعیت بهتری برخوردار شده است،‌ جاده‌ها تعریض می‌شوند تا به رفت‌وآمد اتوبوس‌ها و خودروها کمک کرده و با سهولت بیشتری زائران را به مقاصد خود بازگردانند. وی با اشاره به اینکه اغلب سفرهای عتبات عالیات در اربعین زمینی است، بیان کرد: در زمان رفت مشکل کمتری وجود دارد اما مشکل اصلی در زمان برگشت زائران است به طوری‌که هر ساله روند صعودی داشته و انجمن صنفی حمل و نقل مسافر تلاش می‌کنند حداکثر ظرفیت را به این امر اختصاص دهند. به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کشاورزیان عنوان کرد: خوشبختانه در سال گذشته در اربعین مشکلات کمتری نسبت به سال ۹۴ داشتیم و امیدواریم امسال نیز ساماندهی بهتری شود و امکانات بیشتری برای بازگشت زائرین بسیج شود و کار به نحو بهتری انجام گیرد. وی با تأکید بر اینکه رانندگان خودروهای شخصی حتماً در پارکینگ‌های درنظر گرفته شده خودروهای خود را پارک کرده و ادامه مسیر را با خودروهای عمومی طی کنند، تصریح کرد: استفاده از خودروهای شخصی تا فاصله‌ای از مرز آزاد است و در نزدیکی مرز پارکینگ‌هایی تعبیه شده و جابه‌جایی در ادامه مسیر تا نقطه صفر مرزی با خودروهای درون‌شهری صورت می‌گیرد. رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه ایجاد پایانه‌های مرزی جزء وظایف این سازمان در حوزه بین‌الملل است، گفت: پایانه مرزی رازی در شهرستان خوی در دست احداث است و در برخی از پایانه‌های نیز عملیات ساختمانی تکمیلی داریم. به گزارش فارس، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره بالا بودن نرخ عوارض محور همدان-ساوه گفت: عوارض‍ی‌ همدان- ساوه خصوصی است پس نرخ عوارض آزادراه‌ها باید به گونه‌ای تعیین شود که سرمایه‌گذاران را برای ورود به ساخت آزادراه‌ها ترغیب کند.

داو‌د کشاورزیان ‌درباره تمهیدات تردد زائران اربعین امسال، اظهار کرد: امکانات زیربنایی در نقاط مرزی نسبت به سال‌های گذشته روز به روز از وضعیت بهتری برخوردار شده است،‌ جاده‌ها تعریض می‌شوند تا به رفت‌وآمد اتوبوس‌ها و خودروها کمک کرده و با سهولت بیشتری زائران را به مقاصد خود بازگردانند.

وی با اشاره به اینکه اغلب سفرهای عتبات عالیات در اربعین زمینی است، بیان کرد: در زمان رفت مشکل کمتری وجود دارد اما مشکل اصلی در زمان برگشت زائران است به طوری‌که هر ساله روند صعودی داشته و انجمن صنفی حمل و نقل مسافر تلاش می‌کنند حداکثر ظرفیت را به این امر اختصاص دهند.

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کشاورزیان عنوان کرد: خوشبختانه در سال گذشته در اربعین مشکلات کمتری نسبت به سال ۹۴ داشتیم و امیدواریم امسال نیز ساماندهی بهتری شود و امکانات بیشتری برای بازگشت زائرین بسیج شود و کار به نحو بهتری انجام گیرد.

وی با تأکید بر اینکه رانندگان خودروهای شخصی حتماً در پارکینگ‌های درنظر گرفته شده خودروهای خود را پارک کرده و ادامه مسیر را با خودروهای عمومی طی کنند، تصریح کرد: استفاده از خودروهای شخصی تا فاصله‌ای از مرز آزاد است و در نزدیکی مرز پارکینگ‌هایی تعبیه شده و جابه‌جایی در ادامه مسیر تا نقطه صفر مرزی با خودروهای درون‌شهری صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه ایجاد پایانه‌های مرزی جزء وظایف این سازمان در حوزه بین‌الملل است، گفت: پایانه مرزی رازی در شهرستان خوی در دست احداث است و در برخی از پایانه‌های نیز عملیات ساختمانی تکمیلی داریم.

به گزارش فارس، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره بالا بودن نرخ عوارض محور همدان-ساوه گفت: عوارض‍ی‌ همدان- ساوه خصوصی است پس نرخ عوارض آزادراه‌ها باید به گونه‌ای تعیین شود که سرمایه‌گذاران را برای ورود به ساخت آزادراه‌ها ترغیب کند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید