اعزام بیش از 2500 پزشک و نیروی امدادی برای اربعین به عراق

زائر ۲۲ هزار تومان دریافت می‌کند که ۱۵ هزار تومان آن مربوط به خدمات بیمه‌ای بوده و ۷۰۰۰ تومان آن نیز به جمعیت هلال احمر خواهد شد.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد: بیش از ۲۵۰۰ پزشک، پرستار، نیروی امدادی و … از هلال احمر برای خدمت رسانی در اربعین به عراق اعزام خواهند شد.

دکتر محمدتقی حلی ساز در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر برای اربعین امسال برگزار شد گفت: چند سالی است که وظیفه ارائه خدمات به زائران در راهپیمایی اربعین نیز به مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر واگذار شده است.

وی با بیان اینکه در همین راستا نیز هلال احمر آمادگی خود را ارتقاء داده است، گفت: امسال طبق پیش بینی‌ها حدود سه میلیون نفر در راهپیمایی اربعین شرکت خواهند کرد که این پیش بینی با توجه به اینکه جمعیت زائران ایرانی در تاسوعا و عاشورای آن چهار برابر شده بود به نظر درست بوده و حتی ممکن است بیش از این تعداد نیز در راهپیمایی شرکت کنند.

حلی ساز با بیان اینکه در همین راستا نیز تمهیدات خود را در کشور عراق در ایام راهپیمایی اربعین افزایش دادیم، گفت: همچنین از ظرفیت دیگر بخش‌های هلال احمر از جمله سازمان جوانان و سازمان داوطلبان نیز بهره گرفته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه زائران برای حضور در راهپیمایی اربعین باید حتما در سامانه سماح ثبت نام کنند، گفت: این جزو مصوبات ستاد اربعین است و همه دستگاه‌های عضو این ستاد از جمله هلال احمر باید از آن تبعیت کنند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مورد برخی انتقادات مطرح شده از اخذ ۷۰۰۰ تومان پول از زائران خاطرنشان کرد: سامانه سماح از هر زائر ۲۲ هزار تومان دریافت می‌کند که ۱۵ هزار تومان آن مربوط به خدمات بیمه‌ای بوده و ۷۰۰۰ تومان آن نیز به جمعیت هلال احمر خواهد شد.

حلی ساز درباره اینکه مگر خدمات هلال احمر نباید رایگان باشد اظهار کرد: تمامی خدمات هلال احمر به زائران در کربلا و عراق رایگان است اما این مبلغ صرف هزینه‌های حمل و نقل، تامین دارو، تجهیزات و … خواهد شد و در واقع می‌توان گفت که مجموع این مبلغ حتی به اندازه نیمی از هزینه کرد هلال احمر برای زائران اربعین در کشور عراق نیست.

وی در مورد هزینه‌های درمان برای زائران نیز گفت: تمامی این هزینه‌ها کاملا رایگان است. البته خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی عراق رایگان نبوده و ما در حال رایزنی و پیگیری هستیم که بتوانیم این موارد را تامین کنیم.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمردر مورد آمار جان باختگان ایرانی در راهپیمایی اربعین خاطرنشان کرد: طبق آمارهای ما سال گذشته ۷۰ نفر در این مراسم فوت کردند که البته بیشتر آنها به دلیل تصادف رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و این آمار در مقایسه با حدود دو میلیون نفری که به این مراسم رفته بودند، آمار زیادی نیست.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید